2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

Súlyos vereséget szenvedett válogatottunk Norvégiában

Súlyos vereséget szenvedett Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen a magyar labdarúgó-válogatott Norvégiában.
Norvégia - Magyarország 4:0
Labdarúgó Európa-bajnoki selelejtező, Oslo, 30 ezer néző. Vezette: Mejuto González.
Norvégia: Opdal – Hagen, Hangeland, Andresen, J. Riise – Pedersen (Helstadt), Grindheim (Haestad), B. Riise, Storbaek – Carew, Iversen (Braaten, 46.). Szövetségi kapitány: Age Hareide.
Magyarország: Végh – Szélesi, Balogh, Juhász, Vanczák – Buzsák (Vadócz)y, Tóth B., Tőzsér – Hajnal – Gera, Priskin (Tisza). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Gólszerzők: Iversen (22.), Braaten (58.), Carew (60., 79.).

Bátran és határozottan kezdett a magyar válogatott Norvégiában, a korábbihoz képest egy egészen más felfogásban játszó csapat futott ki a pályára Oslóban. Persze akadt helyzetük a hazaiaknak is, de az első húsz percben előbb Juhász, majd Gera szerezhetett volna gólt. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a futball örök törvénye érvényesült: előbb hiába védett nagyot Végh, a szöglet után – a magyar kapust akadályozták az ötösön belül, nem tudott kijönni – Iversen megszerezte a vezetést, 1–0.
A második félidő is magyar helyzetekkel indult. A norvégok mintha az öltözőben maradtak volna, lehetőségeink azonban mind mind kimaradtak.
És jött egy gyötrelmes két perc – nekünk, magyaroknak. Az 58. percben Braaten gurított 18 méterről az üres kapuba, majd a 60.-ban Carew volt eredményes, 3–0. Padlón a magyarok, félmeztelen a lelátón a norvég szurkolók. Nem véletlenül, hiszen még Oslóban is 30 fok van. Nekünk még ennél is melegebb volt, a 79. Carew fordult le Juhászról, immár ötödjére – mi kezdtük a második félidőt –mehettünk közepet kezdeni, 4–0.

Azzal tisztában voltunk, hogy a magyar válogatottnak nem sok esélye volt a csoportból a továbbjutásra. De arra kevesen számítottak, hogy a C csoportban az utolsó hely elkerüléséért Máltával csatázunk majd.