2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

sopronban ezúttal a fiatalok jeleskedtek

Labdarúgás

9. p: Elder végzett el szabadrúgást balról, az oldalvonal közeléből, a tizenegyesponttal egy magasságból. Ravaszul kapura csavarta a labdát, amely a felső léc tetejéről csúszott a játéktéren kívülre.

37. p: Demjén végzett el szabadrúgást a kapuval szemből, 25 méterről, remekül eltalált labdája védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. 1–0.
45. p: Kincses jobbról élesen középre lőtt labdáját Ibric a soproni öt és feles közelében elvétette. A gólra éhesen a közelben helyezkedő Stevicát ez annyira meglepte, hogy a lábáról Rabóczkihoz pattant a labda.
48. p: Demjén bal oldali szögletére remekül érkezett a berobbanó Radu, aki 8 méterről élesen a földre fejelte a labdát, amely a léc alá tartott, ám Szűcs remek reflexmozdulattal tisztázott.
61. p: Sifter szerzett ügyesen labdát még a pápai térfél közepén, kiugratta a jobbösszekötő helyén felbukkanó Cotant. Pt Mumba szerelte, de a labda a második hullámban érkező Silvestri elé pattant, aki egyből lőtt, ám a bal felső sarok irányába csavart labdát Szűcs látványos vetődés után biztosan fogta.
69. p: Silvestri jobbról, élesen középre lőtt labdájára Cigan robbant be. Az ifjú csatár előrevetődött, és bár jobb lába előtt elment a labda, a bal lábáról előbb a bal kapufára, onnan pedig a gólvonal mögé pattant 2–0.
A meccs előtt egy órán át eső áztatta a gyepszőnyeget, majd ez egy órával a kezdés előtt átment havazásba, amely folyamatosan tartott az egész mérkőzés alatt.
Két furcsa közjátékkal kezdődött a meccs. Előbb az egyik szögletzászló mondta be az „unalmast”, majd Bagoly Gábor életerős felszabadító rúgása után puffant nagyot a labda egy szurkoló ernyőjén.
A soproniak léptek fel támadólag, azonnal beszorították a sereghajtót, de az első veszélyes szituáció mégis a hazai kapu előtt adódott, Elder ravaszul kapura csavart szabadrúgása után a labda a felső lécen megcsúszva hagyta el a játékteret. A szakadó hóesésben egyre nehezebb volt a folyamatos játék. A körülmények romlása egyértelműen a védekező pápai csapatot segítette. A helyére érkező Sifter a középpályára állt, Cotan ment előre. A soproniak próbáltak futballozni, a vendégek játéka viszont kizárólag a rombolásra szorítkozott. Ha megszerezte a labdát egy-egy pápai védő vagy középpályás, rúgta előre, amerre állt. A Sopron fölénye a félidő hajrájában érett góllá. Ami akcióból nem sikerült, az „összejött” pontrúgásból, Demjén mesteri szabadrúgása a teljesen megérdemelt félidőbeli vezetést jelentette a hazaiaknak.
A második félidő elején óriási tűzijáték zajlott le a pápai kapu előterében, rövid időn belül kétszer is bravúrral óvta meg csapata kapuját a góltól a vendégek legjobbja, Szűcs. A második hazai találat megtörte a Lombard ellenállását. A hajrában a hazai szurkolók vastapssal köszöntötték a hosszú sérülés után először pályára lépő Sira Istvánt, az együttes leghosszabb ideje Sopronban futballozó tagját. A meccs végén a hosszabbításban pályára lépő Birtalan Botond személyében újoncot avatott az FC Sopron.
A jóval többet támadó soproni alakulat magabiztosan hozta a kötelező győzelmet és szerzett újabb értékes három pontot.