2017. 06. 27. kedd - László 19°C | 30°C Még több cikk.

remeklő eto-sok

labdarúgás Magyarország–Szlovákia 3–1 (1–1)

Nemzetközi barátságos női mérkőzés. Győr, Integrál-DAC sporttelep, 200 néző. V.: Hudák (szlovák).

Magyarország: Kövesi – Szórádi, Paraoánu, Gáspár (Tóth A.), Sümegi (Fenyvesi), Smuczer (Szeitl), Vágó F., Jakab R. (Jakabfi), Pádár (Rácz), Sebestyén (Benkő), Nagy A. Szövetségi edző: Vágó Attila.
Gsz.: Jakab R., Jakabfi, Nagy A., ill. Lukácsová (11-esből).
Kiállítva: Vágó F., ill. Kolenová.
A két együttes szerdai, Szencen rendezett összecsapása 3–2-es magyar sikerrel zárult.
Örömteli volt, hogy tegnap az ETO játékosai közül Szórádi Nikolett és Jakab Réka a kezdőcsapatban, míg Tóth Alexandra a kispadon kapott helyet.
Tizenkét percnyi játékot követően Jakab R. 18 méterről a jobb felső sarokba bombázta a labdát. 1–0. Némileg váratlanul sikerült szépíteniuk a vendégeknek: Lukácsová magabiztosan értékesítette a büntetőt (1–1), majd Vágó Fannyt állította ki a játékvezető.
A szünetet követően a győri Tóth A. passzát követően Jakabfi bombázott közelről félfordulatból a léc alá. 2–1. Tíz perccel a meccs lefújása előtt – második sárga lapját követeőn – Kolenová hagyta el idő előtt a játékteret. A végeredményt Nagy A. állította be egy szép egyéni alakítás után. 3–1.
Vágó Attila, a válogatott szövetségi edzője így értékelt: „Végig kézben tartottuk a mérkőzést, emberhátrányban is a mi akaratunk érvényesült. Úgy érzem, hogy megérdemelten győztünk. Igaz, ezúttal fáradtabban mozogtak a lányok, mint az első találkozón. Nagyon elégedett vagyok az ETO játékosaival.”