2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Portugália-Irán 2-0

Portugália csak a második félidő közepén tudta megtalálni az iráni válogatott masszív védekezésének ellenszerét.
Portugália-Irán 2-0 (0-0)
Frankfurt, 47 ezer néző, vezette: Eric Poulat (Franciaország)
D csoport, 2. forduló

Deco átlövésgólja törte meg a jeget Irán ellen
Portugália
: Ricardo Pereira - Miguel, Ricardo Carvalho, Fernando Meira, Nuno Valente - Deco (Tiago, 80.), Francisco Costinha, Maniche (Petit, 67.), Luis Figo (Simao, 88.), Cristiano Ronaldo - Pauleta

Irán: Ebrahim Mirzapur - Hosszein Kaebi, Rahman Rezaei, Jahja Golmohamadi (Sohrab Bahtiarizadeh, 89.), Mohamed Noszrati - Mehdi Mahdavikia, Dzsavad Nekunam, Ali Karimi (Feridun Zandi, 68.), Anderanik Tejmurjan - Merzad Madancsi (Rasul Pakihatibi, 66.), Vahid Hasemian

Gólszerzők: Deco (63.), Ronaldo (80., 11-esből)
Sárga lap: Pauleta (45+1.), Deco (48.), Costinha (61.), illetve Dzsavad Nekunam (20.), Merzad Madancsi (32.), Kaebi (73.), Golmohammadi (88.)

13. perc: Figótól Deco kapta a labdát a bal oldalon, 8 méterre a kaputól, egy igazítás után lőtt, Mirzapur látványos vetődéssel mentett szögletre.
34. perc: Figo szöglete után Ronaldo fejelt kapura, Kaebi a gólvonalon, mellel állította meg a labdát.
37. perc: Ronaldo egy csel után 18 méterről lőtt, a labda az oldalhálóba vágódott.
45. perc: Miguel tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, 5 méterről, éles szögből lőtt, a kivetődő Mirzapurról a labda az alapvonalon túlra pattant.
63. perc: Figo egy cselt követően Decóhoz passzolt, aki 21 méterről, kapásból védhetetlenül bombázott a kapu jobb oldalába (1-0).
69. perc: Meira rosszul számolta ki az előrevágott labda ívét, Pakihatibi egyedül tört kapura, de éles szögből, 10 méterről a bal kapufa mellé gurított.
78. perc: Zandi beadása után Pakihatibi fejelt 10 méterről kapura, Pereira vetődve megfogta a labdát.
80. perc: Figo tolta el a labdát a tizenhatoson belül Golmohammadi mellett, majd átesett a becsúszó védő lábán, 11-es! A büntetőt Ronaldo a jobb felső sarokba lőtte (2-0).

Az első játékrészt végig irányította a portugál válogatott, amely számtalan helyzetet dolgozott ki. Az irániak remek formában védő kapusuknak és szerencséjüknek köszönhették, hogy nem dőlt el 45 perc alatt a mérkőzés.

A második félidőt aktívabban kezdték az irániak, akik a korábbinál több időt töltöttek ellenfelük térfelén, de továbbra is a portugálok akarata érvényesült. A hajrában az ázsiaiak egyre nyíltabban és veszélyesebben játszottak, Cristiano Ronaldo tizenegyesgólja azonban eldöntötte a mérkőzést.