2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 8°C | 11°C Még több cikk.

Paraguay egy kis vigasszal búcsúzott

Trinidad és Tobago akkor sem jutott volna tovább, ha nyer, de erről szó sem volt: Paraguay magabiztosan irányította a mérkőzést, és némi vigasszal búcsúzott.
Paraguay-Trinidad és Tobago 2-0 (1-0)
Kaiserslautern, 48 ezer néző, v: Roberto Rosetti (Olaszország)

A paraguayi Nelson Valdez látványos megmozdulása (Fotó: FIFAworldcup.com)
Paraguay
: Aldo Bobadilla - Denis Caniza (Paulo da Silva, 88.), Julio Cesar Caceres (Julio Manzur, 78.), Carlos Gamarra, Jorge Nunez - Roberto Acuna, Edgar Barreto, Carlos Paredes, Julio Dos Santos - Roque Santa Cruz, Nelson Haedo Valdez (Nelson Cuevas, 66.)

Trinidad és Tobago: Kelvin Jack - Dennis Lawrence, Brent Sancho, Avery John (Kenwyne Jones, 31.) - Carlos Edwards, Aurtis Whitley (Russell Latapy, 66.), Chris Birchall, Densill Theobald, Dwight Yorke - Stern John, Cornell Glen (Evans Wise, 40.)

Gólszerzők: Sancho (öngól, 25.), Cuevas (86.)
Sárga lap: Paredes (30.), Dos Santos (54.), illetve Sancho (45.), Whitley (48.)

25. perc: Sancho öngóljával szerzett vezetést Paraguay. Acuna beívelt egy szabadrúgást, Dos Santos megcsúsztatta, Sancho pedig a saját kapujába fejelt a meglepett Jack mellett.(1-0).
36. perc: Caniza lőtt az ötös jobb sarkáról a hálóba, de a bíró les címén érvénytelenítette a találatot.
45+1. perc: Paredes próbálkozott laposan 10 m-ről, de a gólvonalon álló Theobald a mezőnybe vágta a labdát.
64. perc: Santa Cruz tálalt jó ütemben Barreto elé, akinek lövését Jack vetődve hárította.
77. perc: Jones fejelt vissza Latapynak, aki kapásból rátűzte 18 m-ről, de a labda a jobb felső sarok mellett suhant el.
86. perc: egy kényszerítő után Santa Cruz passzolt vissza a befutó Cuevasnak, aki 11 méterről, két védő között kilőtte a jobb alsó sarkot. (2-0).

A korábbi meccseken gólnélküli csapatok mérkőzésén a továbbjutásban reménykedő trinidadiak kezdtek jobban, de Sancho öngólja megfogta a csapatot. Ettől kezdve a már kiesett Paraguay kezdeményezett többet, és könnyen növelhette volna is előnyét.

Szünet után feljavult a karibi alakulat, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani, kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés. A hajrában a kontrára berendezkedett paraguayiak Cuevas találatával bebiztosították sikerüket.