2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 22°C Még több cikk.

Orbán: a meccs valahol a 70. percben tart

Több emberre, nagyobb részvételi arányra számítottam, de nem olyan súlyos a helyzet, hiszen javítottunk 200 ezernyi szavazattal, igaz, ez mégsem lett elég - mondta Orbán Viktor a Nap-keltében.
A meccs valahol a 70. percben tart, a tendencia viszont nem rossz, ha azt a 90. percig visszük, a 90. percben mi jövünk le győztesként a pályáról. Az ellenfélnek most abban van előnye, hogy több egyéni jelöltet hozott be, de a jobb-bal aránya végül is 50-50 százalék lett - hívta fel a figyelmet a politikus, aki szerint a mostani eredmények után egy dolgot kell észrevenni: pártlistán nem a Fidesz tudja megverni a MSZP-t.

Orbán azt mondta, még ma felkeresi Dávid Ibolyát, hogy egyeztessen vele, és még a mai nap folyamán mindenképp szeretne dűlőre is jutni vele. Miközben tiszteletben tartja az MDF "kőbe vésett" elveit, szerinte itt nem személyes kérdésekről van szó, nem az a fontos, ki lesz a miniszterelnök, hanem, hogy mi lesz Magyarországgal a következő négy évben. A pártelnök ígéretet tett arra is, hogy ahogyan végeredmény van, rögtön bejelenti. A következő napok stratégiájáról azt mondta, azon nem fognak változtatni: ha az emberek elégedettek a mostani helyzetükkel, szavazzanak az MSZP-re, ha nem, voksoljanak a változtatásra.

Fideszes jelöltek szereztek mandátumot

Megyénk hét választási körzetéből háromban már biztos nincs szükség második fordulóra. A Fidesz-KDNP jelöltjei közül dr. Medgyasszai László, dr. Áder János és Ivanics Ferenc első körben megszerezte parlamenti mandátumát. A választókörzetek, listák részletes eredményeit összeállításunkból megismerheti. >>> Tovább olvasom