2018. 08. 21. kedd - Sámuel, Hajna 21°C | 32°C Még több cikk.

Olaszország drámai csatában bejutott a döntőbe

Emlékezetes küzdelmet hozó mérkőzésen Olaszország hosszabbítás után 2-0-ra verte Németországot, és ezzel bejutott a döntőbe. A két gól a hosszabbítás második félidejének utolsó 2 percében esett.
Németország - Olaszország 0-2 (0-0, 0-0, 0-2) - hosszabbítás után
Dortmund, 65 ezer néző vezette: Benito Archundia (mexikói)

A két gólszerző: Alessandro del Piero és Fabio Grosso
Németország
: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Philipp Lahm - Bernd Schneider (David Odonkor, 83.), Sebastian Kehl, Michael Ballack, Tim Borowski (Bastian Schweinsteiger, 73.) - Lukas Podolski, Miroslav Klose (Oliver Neuville, 111.)

Olaszország: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Marco Materazzi, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta (Alessandro Del Piero, 104.), Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso, Mauro Camoranesi (Vincenzo Iaquinta, 91.)- Francesco Totti - Luca Toni (Alberto Gilardino, 74.)

Gólszerzők: Grosso (119.), Del Piero (120+1.)
Sárga lap: Borowski (40.), Metzelder (56.), illetve Camoranesi (90.)

4. perc: Totti 30 méterről leadott szabadrúgása nem okozott gondot Lehmann-nak: a kapus magabiztosan lehúzta a jobb felső sarokba tartó labdát.
16. perc: Totti hosszú indításával Pirlo lépett ki, s már csak Lehmann-nal állt szembe, ám lövését védte a német hálóőr.
31. perc: Grosso húzott el a bal oldalon, középre adását Toni kapura perdítette, azonban a közbelépő Metzelder szögletre mentett.
34. perc: Klose passzolt a felfutó Schneider elé, a hátvéd a 16-oson belülről centikkel bombázott fölé.
63. perc: Podolski forgatta be a védőjét, erős lövését az olasz kapus kiöklözte.
50. perc: Klose került helyzetbe a védők gyűrűjében, a kivetődő Buffon azonban az utolsó pillanatban mentett.
82. perc: Ballack 18 méteres szabadrúgása szállt fölé.

91. perc: a csereként beállt Gilardino addig cselezgetett a jobb oldalon, amíg az ötös sarkára nem jutott, majd a bal kapufát találta el.
92. perc: Zambrotta szöglet után 15 méterről a felső lécre bombázott.
112. perc: német ellentámadás végén Podolski lőtt, Buffon szögletre tenyerelte a labdát.
119. perc: szöglet után Pirlo cselezgetett a 16-osnál, Grossóhoz passzolt, aki 11 méterről szép mozdulattal a jobb sarokba csavart (0-1).
120+1. perc: olasz kontratámadás végén Gilardino játszott Del Piero elé, aki Lehmann fölött a bal felső sarokba emelt (0-2).

Kiegyenlített, nagy iramú mérkőzést vívott egymással a német és az olasz válogatott, de a német csapat játékában kevesebb ötlet és váratlan megoldás volt, mint az olaszokében. A rendes játékidőben és a hosszabbítás nagy részében mindkét védelem rendkívül szervezetten játszott, és a támadásépítés is mindkét részről a biztonság jegyében folyt. Váratlan megugrásokra szinte egyáltalán nem volt lehetősége a csapatoknak, pedig a hagyományos olasz játékstílus a védekezésből indított gyors ellenakciókra épít. A németek középpályájáról nagyon hiányzott az eltiltott Frings, míg Ballack nem bírt az erős olasz fedezetsorral.

A német támadások így eléggé azonos séma szerint zajlottak, a német gépezet őrölt, zakatolt, de akciói rendre elakadtak a Gattuso-Pirlo vagy a Cannavaro-Materazzi vonalon. Nem járt jobban az olaszok támadójátéka sem: jellemző, hogy az ék pozíciójában játszó Luca Toni alig jutott labdához. Az olasz középpályán Totti valamivel szabadabban szervezhetett, volt is néhány jó indítása, de az olasz kikapcsolta magát a játékból azzal, hogy nem vállalta a labdáért való közelharcot.

A hosszabbításra mindkét csapat elfáradt, a ráadásban előfordult, hogy úgy váltották egymást a támadások, hogy a középpálya üres maradt. Ekkor mindkét oldalon adódtak gólhelyzetek, a németek a frissen beállított Odonkor és Schweinsteiger révén könnyen befutották az olasz 16-os környékét, és úgy tűnt, a két német csere nagyobb hatással lesz a játékra, mint az olasz oldalon játékba lépő Del Piero és Gilardino.

Végül mégsem így történt. A 112. percben Podolski, a 114. percben Del Piero hagyott ki ordító helyzetet. A 119. percben azután egy szöglet után Pirlóhoz került a labda, aki a 16-oson belül nem lőtt, hanem keresztirányban vezette a labdát, majd Grosso elé passzolt, a palermói balhátvéd pedig 11 méterről, jobbról a hosszúba csavart. A németek azonnal támadásba lendültek, de felfejlődött csapatukat lekontrázták az olaszok: a 120. percben Totti indította Gilardinót, aki elegánsan passzolt a felfutó Del Pierónak; a csatár jobban a hosszú felső sarokba emelt Lehmann mellett.