2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 0°C | 6°C

Olaszország-Ghána 2-0 (1-0)

Olaszország ötletes, lendületes játékkal biztosan győzte le a rendkívül durván futbalozó ghánai csapatot.
Vincenzo Iaquinta, a második olasz gól előtt (Fotó: FIFAworldcup.com)

Hannover, 43 ezer néző, v: Carlos Simon (brazil)
E csoport 1. kör

Olaszország: Gianluigi Buffon - Cristian Zaccardo, Alessandro Nesta, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta, Andrea Pirlo, Francesco Totti (Mauro Camoranesi, 56.), Daniele De Rossi - Luca Toni (Alessandro Del Piero, 82.), Alberto Gilardino (Vincenzo Iaquinta, 64.)

Ghána: Richard Kingston - John Paintsil, Samuel Kuffour, Emmanuel Pappoe (Illiasu Shilla, a szünetben), John Mensah - Mickael Essien, Stephen Appiah, Sulley Muntari, Eric Addo - Matthew Amoah (Razak Pimpong, 68.), Asamoah Gyan (Alex Tachie-Mensah, 89.)

Gólszerző: Pirlo (40.), Iaquinta (83.)
Sárga lap: De Rossi (10.), Camoranesi (62.), Iaquinta (88.), illetve Muntari (41.), Gyan (65.)

Az első félidő derekáig kiegyenlített küzdelmet hozó találkozón a félidő végére az olasz csapat játékban Ghána fölé nőtt, és megérdemelten szerzett vezetést. A 38. percben Totti egy szögletet lövésre gurított le Pirlónak, az olasz középpályás 20 méterről a hosszú alsó sarokba bombázott. Az afrikai csapat a félidő során el-eljutott az olasz 16-osig, de tovább már nem hagyta őket az olaszok védelme. Próbálkozásaik kimerültek abban, hogy 25-30 méterről eltérően jól célzott lövéseket küldtek a kapura.

A második félidőre az olasz csapat magabiztosan és elegénsan focizott. A szélen felfutó Mauro Camoranesi (a lerúgott Francesco Totti helyett állt be) és Perrotta rendre gólveszélyes helyzetbe hozta Luca Tonit és Alberto Gilardinót. A ghánai csapat ugyanakkor egyre agresszívebben támadta le az olaszokat, s bár támadásai ebben a félidőben sem jártak több eredménnyel, a szabálytalanságok széttördelték a játékot.

A 84. percben azután Andrea Pirlo indítását Kuffour elcsípte, de utolsó emberként röviden gurított haza, a labdára lecsapott Vincenzo Iaquinta és ellépve a kimozduló Kingston mellett, a kapuba gurított.