Raymond Domenech
Gsz.: Zidane (7., 11-esből)
Sárga lap: Sagnol (12.), Diarra (76.), Malouda (112.)
Kiállítva: Zidane (109.)
7. perc: Malouda a 16-oson belül elesett Materazzi lábában. A bíró a tizenegyespontra mutatott. Zidane a felső kapufára lőtte a labdát a jobbra vetődő Buffon fölött, ami onnan a gólvonal mögé, majd a kapus kezébe pattant. 0–1.
19. perc: Pirlo végzett el szögletet a jobb oldalról, a beívelt labdát a Vieira mellett felugró Materazzi az ötösről fejelte a kapu közepébe. Bar- thez tehetetlen volt. 1–1.
28. perc: Pirlo adott be egy szögletet jobbról, ismét Materazzi ugrott a legmagasabbra és fejelt, de Thuram ki tudta rúgni a kapuba tartó labdát.
54. perc: Egy francia ellentámadás végén Zidane passzolt nagyszerűen Maloudának, aki elesett az olasz 16-oson belül, de a bíró sípja ezúttal néma maradt.
77. perc: Pirlo végzett el szabadrúgást 26 méterről, a labda elsuhant a sorfal fölött, majd nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Barthez rajta volt a labdán, de nem kellett beavatkoznia.
A hosszabbításban nem született újabb gól, így következtek a tizenegyesrúgások. Az olaszoktól Pirlo, Materazzi, De Rossi, Del Piero és Grosso belőtte, a franciáknál Wiltord után Trezeguet a felső lécre lőtt, majd Abidal és Sagnol hiába értékesítette, az olaszok 5–3-ra nyerték a büntető csatát.
Olaszország 24 év után lett világbajnok, az ezüstérmet Franciaország vehette át.

Szívesen elmenne a pozsonyi koronázótemplomba?