2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Nyert a prototípussal

Dobogós helyen végzett a mosonmagyaróvári Barta Attila a napokban rendezett Materiál-kupán a Hungaroringen. A fiatalember egy 430 lóerős, egyedi gyártmányú versenyautóval állt rajthoz.
A napokban a Hungaroringen rendezték meg a Materiál-kupát, ami egyben a FIA Közép-Európa-zóna trófeaversenye is volt, valamint szlovák bajnoki futamként is értékelték. A mosonmagyaróvári Barta Attila a a megmérettetésen nagyszerűen szerepelt. A versenyző a szlovák Ma-

chanek Racing színeiben indult, mivel az idei évben velük áll szerződésben és a szlovák licencet is náluk váltotta. A versenyautót viszont korábbi csapata, a Bovi Motorsport biztosította.
A Brokernet Siver Sting elnevezésű, 430 lóerős versenyautó Porsche futóművel, sebességváltóval és motorral szerelt. A Bovi Motorsport által épített autó kilenc év alatt készült el és az előállítása közel 250 millió forintba került. A Materiál-kupa volt az autó első pályaversenye.
A verseny már a szabadedzésekkel jól kezdődött Barta Attila számára, a kevés tesztelés ellenére biztató időeredményeket ért el. Az időmérőt mind a két nap a harmadik helyen zárta egy CLK DTM Mercedes és egy Audi TT–R DTM mögött.
– Az állórajtot legjobban kaptam el a mezőnyben, és elsőként fordultam a célegyenes végén, viszont az űrtechnikával épített DTM-autók komoly ellenfelek voltak és az első helyet kénytelen voltam átadni a Mercedesszel versenyző cseh Vaclav Nimcnek. Az értékelésben végül mindkét nap az FIA Central European Zone Trophyn második lettem abszolútban és kategóriában is, a szlovák bajnoki futamot pedig mind a két nap megnyertem – összegezte versenyszereplését Barta Attila.
A mosonmagyaróvári fiatalember legközelebb augusztus 11-én áll rajthoz a csehországi Mostban.