2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 26°C Még több cikk.

Németország kétgólos hátrányban volt Japánnal szemben

Németország kis híján kikapott Japántól, miután az ázsiai csapat 2-0-ra vezetett a leverkuseni felkészülési mérkőzésen.
Schweinsteiger a japánok gyűrűjében (Fotó: Kicker.de)

Németország válogatottja kis híján kikapott Japántól, miután az ázsiai csapat 2-0-ra vezetett a leverkuseni felkészülési mérkőzésen. A lengyel labdarúgó-válogatott meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget Kolumiától.

Németország – Japán 2-2 (0-0)
Leverkusen, 22 500 néző. Vezette: Vasszarasz (görög)
Németország: Lehmann – Jansen, Mertesacker, Metzelder (Nowotny, 55.), Ballack, Borowski (Odonkor, 63.), Frings, Schneider, Schweinsteiger, Klose, Podolski (Neuville, 70.)
Japán: Kavagucsi – Kaji (Komano, 39.), Mijamoto, Nakazava, Alex Santos, Cuboj, Fukunisi, Nakamura, Nakata H., Takahara (Oguro, 76.), Janagiszava (Tamada, 81.)

Gólszerzők: Klose (76.), Schweinsteiger (80.), ill. Takahara (57., 65.)
A gól nélküli első félidő után a japán válogatott a Hamburgban futballozó Takahara Naohido két találatával alaposan meglepte a német csapatot, valamint a BayArenában helyet foglaló 22 500 nézőt.

A 2-0-s hátrányba kerülő németeknek rendkívül kínos lett volna, ha így marad az eredmény, ezért Jürgen Klinsmann együttese minden energiáját mozgósította az egyenlítésért.

A 76. percben először a csapat genfi edzőtáborát fontos magánügy miatt hétfő este elhagyó Miroslav Klose szépített (1-2), majd a 80. percben Bastian Schweinsteiger is betalált, így megmenekült a leégéstől a német gárda.
(Forrás: NS)
***
Tunézia–Fehéroroszország 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Namouchi (35. – 11-esből), Santos (48.), Jomaa (90.)
***

Argentín játékosok öröme az Angola elleni első gól után

Argentína-Angola 2-0
Gól: Maxi Rodriguez 28., Sorin 36.
Az argentin labdarúgó-válogatott két góllal legyőzte Angolát világbajnoki felkészülési mérkőzésen.
A dél-amerikaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozót, először az Atletico Madridban szereplő Maxi Rodriguez, majd a Villarreal balhátvédje, Juan Pablo Sorin szerzett gólt.
***
Chile–Elefántcsontpart 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Sauzo (77.), ill. Dindane (72.)
A vezetést a 72. percben az elefántcsontparti együttes szerezte meg 11-esből, amelyet a szünetben csereként pályára lépő Dindane vágott a kapuba. A következő percben Didier Zokorát kiállította a játékkvezető, így Henri Michel szövetségi kapitány együttese emberhátrányba került. A 77. percben már egyenlítettek is a vb-től ezúttal távol maradó dél-amerikaiak, a gólt Suazo szerezte.
***
Lengyelország-Kolumbia 1-2 (0-1)
Gól: Jelen 90. ill. Murillo 20., Martinez 63.
A kolumbiai válogatott már két góllal is vezetett a vb-résztvevő lengyelek ellen Chorzów-ban, és a hazaiak csak a 90. percben tudtak szépíteni. Érdekesség, hogy a második gólt a dél-amerikaiak kapusa 80 méterről rúgta: kirúgása megpattant a csúszós füvön, és becsapta a lengyel kapust.
Csehország-Costa Rica 1-0
Gól: Lokvenc 82.