2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Németország a VB bronzérmese

Németország felszabadult második félidei játékával, Bastian Schweinsteiger 2 góljával és Oliver Kahn kitűnő teljesítményével 3-1-re legyőzte Portugáliát.
Németország-Portugália 3-1
Stuttgart, 52 ezer néző, vezette: Kamikava Toru (japán)

Bastian Schweinsteiger 2 gólt szerzett, és egy marmadikban főszereplő volt (FIFAworldcup.com)
Németország
: Kahn - Jansen, Metzelder, Nowotny, Lahm - Schneider, Frings, Kehl, Schweinsteiger (Hitzlsperger, 80.) - Podolski (Hanke, 71.), Klose (Neuville, 65.)

Portugália: Ricardo - Paulo Ferreira, Fernando Meira, Ricardo Costa, Nuno Valente (Nuno Gomes, 70.) - Simao Sabrosa, Costinha (Petit, 46.), Deco, Maniche, Cristiano Ronaldo - Pauleta (Figo, 77.)

Gólszerzők: Schweinsteiger (56.+78.), Petit (61.-öngól), Nuno Gomes (88.)
Sárga lap: Frings (7.), Costa (24.), Costinha (33.), Ferreira (61.), Schweinsteiger (79.)

A németek kapujában Oliver Kahn bebizonyította, hogy remek kapus és nagyszerű sportember, a meccs során 3-4 gólba tartó labdát fogott meg, közülük egyet különösen nagy bravúrral. A német válogatott tartalékosan állt ki, Per Mertesackert megoperálták, Arne Friedrich sem játszott, sőt a bemelegítéskor Robert Huth is megsérült, de Tim Borowski és Michael Ballack is csak civilben nézte a meccset.

Németország ennek ellenére igazolta, hogy nemcsak a szervezett foci az erőssége, hanem elegáns, élvezetes játékra is képes. A bronzmeccsen a portugálok is szokásos, ígéretes mezőnyjátékukat játszották, de csatársoruk ezen a mérkőzésen sem volt sehol. A németek mindvégig nyíltan építették támadásaikat, s ezúttal a védekező középpályásaiknak is kijött a lépés: az első félidőben Kehl, a másodikban Schwiensteiger játszott kimagaslóan.

Utóbbi az 53. percben nagy góllal szerezte meg a vezetést: elhúzott a bal szélen, majd visszacselezett, a pálya közepe felé; a tizenhatos vonalától egy méterre, balról lőtt, Ricardo kapus mellényúlt az erős labdának, amely a kapu közepébe vágódott. Nem sokkal később, a 61. percben ismét Schweinsteiger volt a főszereplő: egy szabadrúgást úgy végzett el a tizenhatos bal sarka mellől, hogy labdájába Petit szerencsétlenül ért bele, és róla a labda a portugál kapuba jutott. Ezzel még nem ért véget a német lendület, a 78. percben egy gyors német kontra után Neuville passzolt 20 méterre ballal Schweinsteigernek, aki 17 méterről jobb lábbal kilőtte a bal felső sarkot.

Scolari szövetségi kapitány negyedórával a vége előtt rászánta magát a két csatáros játékra: behozta Nuno Gomezt, majd Luis Figót, akik eredményesebbé tették a portugál támadójátékot. A 88. percben Figo elment a jobbszélen, középre lőtt, ahol az érkező Nuno Gomes az ötös vonaláról a kapu jobb oldalába fejelt.