2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Németország - Costa Rica 4-2 (2-1)

Németország gólerős játékkal, de nem túlságosan biztos védelemmel nyert meg a Costa Rica ellen.
Németország-Costa Rica 4-2 (2-1)
München, 59 416 néző, vezette: Horacio Elizondo (argentin)
A csoport, 1. forduló

Németország: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Philipp Lahm - Bernd Schneider (David Odonkor, 91.), Torsten Frings, Tim Borowski (Sebastian Kehl, 72.), Bastian Schweinsteiger - Miroslav Klose (Oliver Neuville, 79.), Lukas Podolski

Costa Rica: Jose Francisco Porras - Leonardo Gonzales, Luis Marin, Michael Umana, Gilberto Martinez (Jervis Drummond, 66.) - Mauricio Solis (Christian Bolanos, 78.), Walter Centeno, Douglas Sequeira, Danny Fonseca - Ronald Gomez (Randall Azofeifa, 92.), Paulo Wanchope
gól: Lahm (6.), Klose (17., 61.), Frings (87.), illetve Wanchope (12., 73.)
sárga lap: Fonseca (31.)

6. perc: Lahm a tizenhatos baloldali sarkánál egy visszahúzós cselt követően a bal felső sarokba bombázta a labdát (1-0).
12. perc: Centeno átadásával Wanchope lépett ki a lesre játszó német védők közül és 15 méterről laposan, Lehmann mellett a jobb sarokba helyezett (1-1).
17. perc: Schneider átadásával Schweinsteiger tört be a tizenhatoson belülre, laposan kapu elé lőtt labdáját Klose 3 méterről továbbította a hálóba (2-1).
61. perc: Lahm adott be a bal oldalról, Klose fejesét Porras kiütötte, a labda azonban visszapattant a csatár elé, s ő másodszorra két lépésről a hálóba helyezett (3-1).
73. perc: Centeno ugratta ki két védő között Wanchope-ot, aki 10 méterről Lehman mellett a bal sarokba lőtte a labdát (3-2).
87. perc: Schweinsteiger legurított szabadrúgása után Frings 26 méterről, kapásból a bal felső sarokba bombázta a labdát (4-2).

A szülinapos Klose két góllal járult jhozzá a német sikerhez. Fotó: BBC

Németország nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, a 6. percben Phillippe Lahm szép gólt csavart a tizenhatos bal sarkáról a dél-ameikaiak kapujába. A válasz hamarosan érkezett: a nem túlságosan meggyőző német védők mellett Wanchope kilépett a leshatáron és a 12. percben kiegyenlített. A németek azonban Klose révén rövidesen újra vezetéshez jutottak: a német támadó jól vált le emberéről az ötösön és a hálóba passzolta Schweinsteiger labdáját.

A második félidő ordító Costa Rica-i helyzettel kezdődött, de a németek idővel stabilan vissazvették a játék irányítását. A Costa Rica-i védelem ugyan az előzetes várakozásokkal szemben jól szervezett volt,  így akciók csak ritkán alakultak ki. Klose némileg szerencsével szerzett gólt a 61. percben. Ismét jött azonban a válasz: a 73. percben Wanchope újabb leshatáros kiugrása után szépített Costa Rica, így ismét izgalmas lett a meccs. A német középpálya szűrője azonban a továbbiakban jól működött, így Costa Rica alig vezetett már támadást. A végére Frings hatalmas gólt lőtt 30 méterről a dél-amerikai kapuba, így a német válogatott végül biztos eredménnyel, de nem teljesen megnyugtató játékkal győzött. Elsősorban Ballack szervezőjátéka hiányzott, a német védelem pedig eléggé sokat hibázott, kivált az ellenfél lesre helyezésekor.

A müncheni Németország-Costa Rica találkozó volt a leggólgazdagabb a labdarúgó-világbajnokságok nyitómérkőzéseinek 1966 óta íródó történetében.