2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 9°C Még több cikk.

nem úszták meg

A melbourne-i vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján a magyar válogatott tetemes különbségq győzelemmel mutatkozott be a csoportmérkőzések első fordulójában.

vízilabda Magyarország–Új-Zéland 21–5 (5–1, 6–0, 3–2, 7–2)

Góldobók: Kiss G., Biros 4–4, Varga Dénes 3, Kis G., Kásás, Szivós 2–2, Madaras, Benedek, Fodor, Varga Dániel 1–1, illetve Grace 3, Claridge 2.
A két válogatott korábban egy alkalommal találkozott a medencében, nevezetesen az 1988-as perthi olimpiai selejtezőn, s az óceániai ország akkori pólóslegénysége 20–5-ös vereséggel „úszta meg” a randevút. Az erőviszonyok azóta jottányit sem változtak, ennélfogva a keddi mérkőzés kérdése csupán az volt, mekkora különbséggel gázol át a D betqjelq négyes leggyengébb tagján Kemény Dénes csapata.
A kivik földjéről érkezett alakulat az első negyed ötödik percében lőtt először kapura, majd valamivel később megszületett első találata is, csakhogy akkor már 5–0-ra vezetett a magyar együttes.
A magyar csapat az edzőmeccsé átlényegülő vb-bemutatkozó után legközelebb csütörtökön száll vízbe, akkor – magyar idő szerint 9.40 órától – Kanada csapata az ellenfél.
A csoport másik mérkőzésén: Kanada–Románia 9–8.