Nem találják az eltűnt magyar kajakozót a Drávában
- Szombaton kora estig sem került elő az a magyar férfi, aki a Dráva horvátországi szakaszán, Répás (Repas)közelében tűnt el még csütörtökön este - mondta el az MTI-nek a zágrábi magyar konzul.
Hírlevél feliratkozás
Juhász Zoltán közölte: a horvát rendőrök és a katasztrófavédelmi szervezet búvárok, valamint helyi horgászok bevonásával kutattak szombaton egész nap. A középkorú, Baranya megyei férfi nem került elő.
A rendőrség azt közölte: a rendkívül erős sodrású folyónak egy meglehetősen nehezen megközelíthető szakaszán folyt a kutatás a vízen és a parton egyaránt. A horvát katasztrófavédelmi szervezet szombaton reggel adta hírül, hogy 13 magyar kajakozó, akik Barcstól indultak el csütörtökön a Dráván, Répás közelében, egy szigeten akartak éjszakázni. Társuk ekkor hagyta el a táborhelyet, ahová nem tért vissza.
A rendőrök és segítőik pénteken reggel csónakokkal kezdték keresni az eltűnt férfit, a kutatásban részt vettek a kajakozó társai, felesége és lánya is. A keresés azonban nem vezetett eredményre, ezért azt a délutáni órákban felfüggesztették, majd szombaton reggel folytatták búvárok bevonásával.