2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Nehézkes Torinói továbbjutás

Hiába fogadkozott, nem tudta kiharcolni a továbbjutást az angol Chelsea a spanyol Barcelona otthonában a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének tegnapi slágermérkőzésén.

labdarúgás

Tegnap három mérkőzést rendeztek a Bajnokok Ligájában, mivel az Internazionalénak és az AC Milannak egyaránt a San Siro az otthona, s a pálya talaja nem alkalmas arra, hogy két egymást követő nap mérkőzést rendezzenek az arénában. Az Inter jövő kedden az Ajax Amsterdamot látja vendégül.
Gól nélküli első félidőt produkáltak a csapatok az FC Barcelona–Chelsea összecsapáson. A folytatásban Ronaldinho szerzett vezetést, a vendégek csak a hosszabításban büntetőből tudtak egyenlíteni, de ez csak szépségtapaszt jelentett a továbbjutást illetően.
A vendégek szereztek vezetést a Juventus–Werder Bremen mérkőzésen. A második játékrészben egyenlített, sőt a győzelmet is megszerezte a Juventus, s ez elég volt a továbbjutáshoz.
Alaposan ráijesztett a házigazdákra a Villarreal–Glasgow Rangers találkozó elején a dán Lövenkrands. A második félidőben aztán egyenlítettek a spanyolok, így ők jutottak a nyolc közé.
Eredmények: Barcelona (spanyol)–Chelsea (angol) 1–1 (0–0). Gsz.: Ronaldinho (78.), ill. Lampard (92., 11-esből). Összesítésben 3–2, továbbjutott a Barcelona. Juventus (olasz)–Werder Bremen (német) 2–1 (0–1). Gsz.: Trezeguet (65.), Emerson (88.), ill. Micoud (13.). Ö.: 4-4, idegenben lőtt több góllal tj. a Juventus. Villarreal (spanyol)–Rangers (skót) 1–1 (0–1). Gsz.: Arruabarrena (49.), ill. Lövenkrands (12.). Ö.: 3–3, idegenben lőtt több góllal tj. a Villareal.