2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Nagy fölénnyel nyert Janics Natasa 200 méteren

Janics Natasa ugyan csak 200 méteres kajak egyesben harcolta ki az indulás jogát az idei a világversenyeken, a Pontevedrában zajló Európa-bajnokságon mégis ő szállította az egyetlen női egyéni aranyérmet.
Janics Natasa ugyan csak 200 méteres kajak egyesben harcolta ki az indulás jogát az idei a világversenyeken, a Pontevedrában zajló Európa-bajnokságon mégis ő szállította az egyetlen női egyéni aranyérmet. A legrövidebb szám fináléi vasárnap 17 órakor kezdődtek, és két B-döntőt követően került sor Janics futamára, melyet 200 méteren ritkán látható fölénnyel nyert a magyar lány. A második helyen a harmadik egyéni érmét szerző finn Anne Rikala végzett, míg a bronzérem Ukrajnába került.

A következő magyar érdekelt a C-1 döntőjében szereplő Bozsik Attila volt, aki végül a 6. helyen fejezte be a versenyt.

A nap és az Európa-bajnokság utolsó egyéni fináléjában, K-1-ben Gyertyános Gergelyért szoríthattunk, aki végül remek versenyzéssel bronzérmet szerzett.

A Paksy Tímea, Patyi Melinda duó szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel a 200 méteres döntő után, a magyarok egy német és egy szlovák páros mögé szorultak.