2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

Mozaik

kendó. A közelmúltban 11. alkalommal rendezték meg Bécsben a Duna-kupát. Osztrák, német, szlovák, lengyel, cseh, horvát és magyar klubok vettek részt a viadalon. A Szigetközi Junior Kendo Klub csapata (Babos Gábor, Dubi Attila, Dubi Sándor, Király Barbara, Király Norbert) az első helyen végzett. A verseny jól szolgálta a portugáliai Európa-bajnokságra történő felkészülést. A Szigetközi Junior Kendo Klub tagjai közül többen is meghívást kaptak a válogatottba (junior: Fekete Richárd, felnőtt: Király Barbara, Kovács Kinga, Dubi Attila, Dubi Sándor és Király Norbert).

asztalitenisz. Férfi NB II: Győri Elektromos I–Celldömölki VSE III 15–3. Ha a következő fordulóban hazai pályán nyer a győri csapat a már biztos kieső Hévíz ellen, akkor jövőre az NB I-ben folytathatja. Győztek: Markó A. (4), Lung D. (3), Paár D. (3), Papp G. (3), ill. a Papp–Paár és a Lung–Markó párosok.
Férfi NB III: Győri Elektromos II–Szombathelyi AK III 15–3. Az őszi vereségért méltó módon vágott vissza a Tromos, s a bajnokság negyedik helyén végzett. Győztek: Stanitz B. (4), Stanitz A. (3), Stanitz G. (3), Papp I. (3), ill. a Stanitz G.–Papp I. és a Stanitz A.–Stanitz B. párosok.
Sakkverseny. Hagyományteremtő szándékkal rendezték meg a szervezők a Gönyq és Nagyszentjános közötti sakkversenyt. A két települést 10–10 felnőtt és 3–3 gyermek képviselte. A versenyt a Gönyq nyerte.
cselgáncs. A szombathelyi regionális rangsorversenyen a győri Nicsi Judo Club színeiben a diák és serdülő korosztályban induló Schwarcz János, Takács Márton, Jakatics Ádám, Borbély Klaudia, Szqcs Fanni, Szabó József és Vaszari Balázs első, Szqcs Gergő második, Pál Dávid, Schwarcz János és Takács Márton harmadik helyezést ért el. A Nicsi JC a csapatversenyben ötödik lett.
A siklósi Magyar Köztársaság-kupán Takács Márton bronzérmet szerzett.
tömegsport. Az ausztriai Mödlingben rendezett idénynyitó futóversenyen a soproni versenyzők közül Léderer Gábor a 4, Léderer György a 8, míg Strassner Edit a 16 kilométeres távon bizonyult a legjobbnak.
cselgáncs. Siklóson rendezték meg a Magyar Köztársaság-kupát, ahol a Győri Dózsa színeiben induló Palej Tibor és Pallagh Christopher első helyezést ért el. Csapatban harmadik lett a győri együttes.

Amikor bedugul az agyi ér

Fiatalon és tragikus gyorsasággal távozott az élők sorából az elismert színész, Kaszás Attila. A… Tovább olvasom