2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Mozaik

Győzelem. Burgenland és Győr-Moson-Sopron megye U14-es labdarúgó-válogatottja Felsőpulyán (Oberpullendorf) lépett pályára a közelmúltban. A találkozó végeredménye tévesen jelent meg: 4–0-ra a magyarok nyerték.

Szuperliga. Legközelebb július 3-án, majd július 5-én, 13 órától lépnek pályára szuperliga-mérkőzéseken a Győri TC (Hercz Iván, Krajcsovics Roger, Szepesházi Attila, Eőri Márk, Domsitz Gergely, Rózsa Gábor, Bozsoki Szilveszter, Kovács Gábor) versenyzői, a Kálóczy téri teniszpályákon. A hazaiak célja – akik hétfőn a hódmezővásárhelyiekkel, szerdán a pécsiekkel találkoznak – a biztos bentmaradást jelentő harmadik hely kiharcolása a csoportban.
Triatlon. Kecskeméten rendezték meg a diákolimpia országos döntőjét. Megyénket 25 általános és középiskolás sportoló képviselte. A megyei ererdmények, 3. korcsoport, lányok, 12–13 évesek: 1. Szakály Zsófia (Győr, Kazinczy). 3. Tóth Tamara (Győr, Kazinczy), 5. Csertői Cintia (Győr, evangélikus). Az iskolák közti versenyben első lett a Kazinczy-gimnázium csapata. 4. korcsoport, lányok, 14–15 évesek: 3. Szalóki Anett (Győr, Kazinczy), 5. Csertői Szabina (Győr, evangélikus). 4. korcsoport, fiúk: 3. Búza Bence (Győr, Kazinczy). 5. korcsoport, fiúk, 16–17 évesek: 4. Zsirai Milán (Győr, Prohászka). 5. korcsoport, lányok: 6. Poór Brigitta (Sopron, Berzsenyi). 6. korcsoport, lányok, 17–18 évesek: 1. Szakály Zsuzsa (Győr, Kazinczy). 6. korcsoport, fiúk: 2. Szalóki Dávid (Győr, Révai).
ETO-siker. Dunaszerdahelyen rendeztek nemzetközi labdarúgótornát. A Győri ETO FC U10-es korosztályú csapata (Czvelka Erik, Berta Ádám, Dávid Levente, Fördös Ákos, Fördös Soma, Kreicz Balázs, Németh Márk, Óvári Ádám, Péntek Zoltán és Váczi Kristóf, edző: Mörtel Béla) az első helyen végzett. A gólkirály Fördös Soma, a legjobb kapus Péntek Zoltán lett.
Bronzérem. Miután megnyerte az egri Bornemissza-emlékversenyt – amely egyben Európa-bajnoki válogató is volt –, kiválóan versenyezve harmadik lett a kadettek tiranai kontinensviadalán a soproni Gyevát Gyula Ökölvívó Iskola 60 kilós versenyzője, Cuibus János. A soproni bunyós előbb olasz, majd török ellenfelet győzött le és jutott az elődöntőbe.
Kung-fu-bajnokság. Dunakeszin rendezte meg a Magyar Tradicionális Kung-Fu és Wushu Szakszövetség a magyar bajnokság döntőit. A csornai Halbritter Erika két formagyakorlat kategóriában is döntős lett, azonban egy régi sérülése miatt nem vállalhatta a további megmérettetést. Light-contact küzdelemben Bugár Bertalan (75 kg) és Cser István (70 kg) tavalyi címvédőként újabb bajnoki aranyérmeket szereztek. Takács Dávid (80 kg) ezüstérmes lett.