2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

mozaik

botos siófokon. Az NB II-es Bodajk-Siófok labdarúgócsapatához szerződött Botos Antal, aki korábban a megyei LSZ-ben instruktorként dolgozott. A szakember egy plusz egy éves megállapodást kötött a Balaton-parti egyesülettel.

tenisz. Férfi-, női egyesben, párosban, vegyes párosban, valamint csapatban hirdet amatőr megyei teniszbajnokságot a Győri TC. A tornán minden olyan versenyző indulhat, aki az elmúlt öt évben nem nevezett a honi teniszszövetség által rendezett viadalokra. A bajnokságot a győri Kálóczy téri pályákon rendezik, érdeklődni és nevezni a 70/381-5051-es telefonszámon lehet.
női labdarúgás. Nyolc csapat részvételével második alkalommal rendeztek Balfon női labdarúgótornát. Az első helyen a Vép együttese végzett, megelőzve a szombathelyi és a kópházi gárdát. A gólkirály Pados Krisztina (Vép), a legjobb játékos Kiss Veronika (Celldömölk), a legjobb kapus Nagy Katalin (Celldömölk), a legjobb hazai játékos pedig Miszoriné Pánczél Anikó lett.
cselgáncs. Az elmúlt hétvégén a Dorog melletti Anna-völgyben léptek tatamira a Győri Dózsa gyermekversenyzői. Gombos Dávid és Pirka Roland első, Fülöp Gergely és Hárfás Erik második, míg Horváth Ákos és Máté Attila harmadik lett.
Bezerédj-kastély-kupa. Nyílt sakkbajnokságot rendeztek a napokban a győr-ménfőcsanaki Bezerédj-kastélyban. A felnőtt „A” kategóriában Farkas Gyula (Lövő), a felnőtt „B” kategóriában Ress Róbert (Győri Elektromos) végzett az első helyen. A csapatversenyt a Győri Elektromos együttese nyerte. Az ifjúságiak (12 éves korig) mezőnyében Domonkos Norbert (Zirc), a 12 év felettiek között pedig Domonkos Dániel (Zirc) lett az első. A legjobb határon túli versenyző Bögi Tímea (Nagymegyer) lett, míg a legjobb E.ON-játékosnak Tóth Sándort választották.
Kézilabda. A Budapesten megrendezett férfi szeniorbajnokságon a +35 éves korosztályban a Győrújbarát hetedik, a KC Sopron nyolcadik lett.
VKCSK-siker. A Szintézis megyei I. osztályú női kézilabda-bajnokságot a VKCSK II nyerte a Beled, a Csorna és a Lébény előtt.
Befejeződtek a megyei II. osztályú bajnokság (megyei települések tornája) küzdelmei is. A bajnoki címet a Dunaszeg együttese szerezte meg, megelőzve a Répcelak és a Kóny csapatát.
Négyes döntő. Az elmúlt hétvégén Csornán rendezték meg a négy körzeti serdülőbajnok labdarúgócsapat – Hegyeshalom, Gy. Dózsa, Üstökös FC, SVSE – résztvételével a megyei négyes döntőt. Az elődöntők után a Gy. Dózsa és a Hegyeshalom csapata játszotta a finálét, ahol végül a győri gárda győzött, megszerezve ezzel az idei megyei serdülőbajnoki címet.
strandkézilabda. Június 24-25-én reggel kilenc órától Győrött, az Aranyparton rendezik meg az országos strandkézilabda-bajnokság első fordulóját hölgyek, valamint férfiak részére egyaránt. Az első helyezett továbbjut az országos döntőbe. Nevezni június 22-ig Kovács Tivadarnál lehet a következő telefonszámon: 30/2268-101.
Falunap Nagybajcson. Június 17-én, szombaton reggel kilenc órától falunapot rendeznek a nagybajcsi sportpályán. A programban többek között kispályás gyerekfutball, cselgáncs-, rendőrségi és táncbemutató, valamint kerékpárverseny szerepel. A rendezvényen adják át az érmeket a megyei I. osztályban aranyérmet szerzett bajcsi futballcsapat tagjainak. A falunapot utcabál zárja.