2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 9°C | 11°C Még több cikk.

Mozaik

Női labdarúgás. Fészek-Csempebolt Győr–PMFC 0–2 (0–1). NB II-es női mérkőzés. Győr, 100 néző. V.: Németh. Fészek-Csempebolt Győr: Mészáros – Tóth É., Balogh, Stróbli, Kopf (Bogdán), Hujber, Csuti (Faminger), Németh R., Diglics (Filbek), Szeiman, Soproni. Edző: Csapó Sándor.

Bemutató edzés. Ma délután 15.30-tól a legkisebbek részére bemutató edzést tart a Soproni Városi Stadion centerpályáján Horváth Csaba utánpótlás-szakágvezető.
Gyaloglóvilágnap. Október 4-én Győrött is megtartják az országosan meghirdetett gyaloglóvilágnapot. A sportolók az egyetem parkolójában, a Káldy-villa előtt találkoznak 17.30-kor. A szervezők az első húsz jelentkezőnek emblémás pólót adnak. Érdeklődni lehet: megyei szabadidősport-szövetségnél (Győr, Batthyány tér 2., tel.: 96/618-296), vagy Molnár Z. Csabánénál (30/9165-175).
Kick-box. Az elmúlt hétvégén Esztergomban rendezték meg a semi-contact országos bajnokság második fordulóját. A viadalon a győri Unicentral Kick-box SE versenyzői közül Merucza Attila a +94 kg-os, míg Vojnic Tunic Vlatko a 79 kg-os mezőnyben lett harmadik. Felkészítő edzők: Béres János és Csányi János.
Bridzs. Bridzstanfolyam indul kezdők részére a győri Révai Miklós Gimnáziumban október 5-én 17 órakor. A Győri Bridzs Sportegyesület tízszer három órásra tervezett oktatására jelentkezni lehet 16.30-tól a helyszínen. Az előadásokat Bánki Zoltán nagymester és Vaday Péter versenyjátékos tartják. Előzetes információ kérhető Vaday Pétertől a (96) 335-107-es telefonon, vagy az egyesület keddi játéknapján 17 és 21 óra között a Bridge-csónakházban.
Nyitás. A győri vízisportcentrum fedett uszodájában befejeződött a felújítás. Mától újra nyitva a létesítmény és a szokásoktól eltérően ezúttal október 3-án, hétfőn is kinyit délelőtt 10 órától.
Küzdősport. Baján rendezték meg a K–1 Magyar Nagydíjat, melyen Farkas Péter, a győri Thai Box Klub vezetőedzője második helyezést ért el. A győri klub egyébként a (70) 531-7118-as telefonszámon várja azok jelentkezését, akik kedvet éreznek ehhez a küzdősporthoz.
Tollaslabda. A mosonmagyaróvári Óvártoll Tollaslabda Egyesületből Veszprémben az országos ranglistaversenyen a harmadosztályban női párosban a Pozsik Éva–Kóczán Bernadett kettős a második helyet szerezte meg. A II. Csavar-kupa egyéni bajnokság nyitófordulójában Hegedűs Péter remekelt.
Íjászat. Lachmann István, a Mosonmagyaróvári Íjász Sportegyesület (MISE) versenyzője a csehországi Zadovban rendezett ötödik háromdimenziós állatszakos íjász Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett.
Horváth-Dori György, a győri Bercsényi DSE íjásza nyerte az écsi vadász-íjász verseny harmadik fordulóját. A három versenyből álló sorozat összesített eredménye alapján a történelmi kategória győztese Bognár Géza lett. A már hagyományosnak számító dunaújvárosi történelmi íjászversenyen Simoncsics Lilla az ifjúsági korosztályban az első helyen végzett.
Csocsó. A győri csocsóbajnokság első fordulójának győztesei. I. osztály: Török–Viasz. II. o.: 1. Szalai–Király. III. o.: 1. Sztermen–Horváth. Nők: 1. Bakonyi–Vörös.
Bozsik-akadémia. Kiskörzeti válogatottak tornáját rendezik hétvégén több helyszínen is. Október 1-jén 10 órakor Csornán, 14 órakor Nyúlon, október 2-án 9 órakor a győri mezőgazdasági szakiskolában, a Gy. Dózsa-pályán, illetve Győrladaméron, 9.30 órakor Petőházán, 14 órakor Kapuváron randevúznak egymással a futballistapalánták.
Tűzoltófoci. A kapuvári tűzoltók kispályás labdarúgócsapata a tavaszi megyei első helyezés után a nyolcadik helyen végzett az országos tornán. A gólkirályi címet Németh Imre törzsőrmester szerezte meg.