2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

mozaik

Válogatott és bajnoki. Nemzetközi labdarúgó-mérkőzést rendeznek ma 11 órakor a Mosonmagyaróvári TE pályáján. A magyar U16-os válogatott ellenfele Ausztria lesz. A megyei I. osztályban az Abda külföldi edzőtáborozása miatt már ma 17 órakor lejátsszák az Abda–Petőháza találkozót.

Magyar kupa. Ma sorsolják a labdarúgó Magyar Kupa harmadik országos fordulójának párosítását. Az eseményt, amelyen öt megyei csapatunk érdekelt, a Sport1 Televízió 17.30 órakor élőben közvetíti.
FC Porto. Megjelent a Stadion-könyvtár sorozat 19. kötete, amely az elmúlt évi Bajnokok Ligája-győztest, az FC Portót mutatja be. Az olvasók megismerhetik a portugál szuperklub históriáját az alapítástól napjainkig, az egyesület magyar kapcsolatait (szerepel benne az egykori győri játékos, Fehér Miklós is), a menetelést az UEFA-

kupa- és a Bajnokok Ligája-győzelemig, a kék-fehéreket körülvevő miliőt, a szurkolókat, és természetesen a klub legjobb játékosait.
Cselgáncs. Az oroszlányi Bányász-kupán a Mosonszolnoki SE versenyzői közül Fehér Bianka a diák A kategóriában első lett.
A Szigma Coop nemzetközi gyermekversenyen a Győri Dózsa versenyzői közül Bedőcs Barnabás, Pallagh Christopher, Veszeli Máté és Pirka Roland győzött. A Győri Dózsa csapata az egyéni eredmények összesítése után harmadik lett.
Atlétika. Az elmúlt hétvégén kilenc város sportolóinak részvételével Szombathelyen rendeztek régiós atlétikaversenyt. A Győri Dózsa színeiben induló Németh Kálmán távolugrásban, Kóti Dorottya 80 méteren végzett az élen. A versenyzőket Hollósi László készítette fel.
Teremkerékpár. A csornai Teremkerékpár Sportegyesület szervezésében szeptember 17-én, szombaton délelőtt kilenc órakor kezdődik Csornán a Széchenyi István Általános Iskola tornatermében a harmadik teremkerékpár-verseny. A rendezvényen magyar és külföldi teremkerékpárosok iskolás, junior és felnőtt kategóriában egyéni, páros és négyes versenyszámokat mutatnak be.
Íjászat. Az elmúlt hétvégén két helyszínen rendeztek minősítő íjászversenyt. A győri Bercsényi DSE tradicionális íjászai közül Halásziban a Mosonmagyaróvári Íjász Egyesület által rendezett terep országos bajnokságon Szakács Balázs, az ifjúsági fiúk mezőnyében Barcs Ádám, az ifjúsági nők között Simoncsics Lilla végzett az élen.
Szigetváron az évad utolsó történelmi minősítő versenyének eredményeit is beleszámítva a sorozatot szenior kategóriában Szabó László nyerte meg. Szakács Balázs a gyermekek között tiszteletdíjban részesült, mert országos csúcsot állított fel.

A mai műsor

E csoport: AC Milan (olasz)–Fenerbahce (török), PSV Eindhoven (holland)–Schalke 04… Tovább olvasom