2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

mozaik

régi-új orvos. Szijjártó Péter, a Rába Quelle Foton Győr NB I-es női kosárlabdaklub elnöke bejelentette, hogy a csapatnál az orvosi teendőket dr. Szücs Jenő látja majd el. A doktor rövid kihagyás után tér vissza a sport világába, korábban évtizedeken át elsősorban az ETO labdarúgó-, illetve kézilabda-szakosztályánál dolgozott.

Bérletek. Az FC Sopron megkezdte a bérletek árusítását. Munkanapokon 8 és 16 óra között a stadion első emeleti irodájában vásárolhatók meg.
triatlon. A nőknél a duatlon világ- és Európa-bajnok Csomor Erika, a férfiaknál pedig a korábbi olimpiai távú győztes Lipták Tamás szerezte meg az első helyet a Coronita Triatlon Balaton Nagydíjon, a sportág középtávú magyar bajnokságán. A Győri Vízisport SE színeiben szereplő Ágoston Szabolcs negyedik lett, a Széchenyi FSC Győr versenyzői közül Major József ötödikként zárt. A hölgyek között Danka Olga (Széchenyi FSC Győr) az ötödik helyet szerezte meg.
Pisztráng-kupa. Vasárnap fél 10-től négy csapat részvételével labdarúgótornát rendeznek Győrságon. A Pisztráng-kupa elhódításáért a házigazda alakulat mellett a Tényő, a Nádorváros és a Győrújbarát II együttesei szállnak harcba.
Íjászat. Veszprémben rendeztek minősítő terepíjászversenyt, amelyen eredményesen szerepeltek a győri Bercsényi DSE íjászai. Szakács Balázs új országos csúcsot lőtt és ezzel az eredménnyel első lett a gyermekek között. Az ifjúsági nők versenyében Simoncsics Lilla a második helyen végzett. A felnőttek között dr. Albert Erika szintén második lett. Az örömíjászok versenyében, gyermek korosztályban Albrecht Gergely az első, míg Schlick Ádám a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Orfűn a Sopianae Íjász Klub rendezett 2D-íjászversenyt, ahol a győri Jakab János második, Jakab Tamás pedig a harmadik helyet szerezte meg.
Nemzetközi futballtorna. Az elmúlt hétvégén nemzetközi labdarúgótornát rendeztek Beleden, amelyen két osztrák, egy szlovák és három magyar csapat mérte össze tudását. A győztes büntetőkkel az Uraiújfalu együttese lett, megelőzve az Imely (szlovák), a Répcementi SE és a Beled csapatait.
Labdarúgás. Július 23-án, szombaton 10 órától nemzetközi U19-es labdarúgótornát rendeznek a Kapuvári SE pályáján. A tornán a helyi együttesen kívül a Soproni VSE, a Győri Dózsa és a szlovákiai Bős (Gabcíkovo) csapatai vesznek részt.
Tenisz. Sopronban a Hegykő Tornácos-kupa, férfi szabadidős teniszverseny eredményei, egyéni: 1. Pálla Zoltán, 2. Rák Péter, 3. Boros Tamás, Czibula Miklós. Páros: 1. Boros Tamás–Edlinger Szilárd, 2. Rák Péter–Kinter György, 3. Schlaffer Ferenc–Göndöcs László, Pálla Zoltán–Pálla Tibor.
Toborzó. A ménfőcsanaki labdarúgóklub toborzót tart július 23-án délelőtt 10 órától a ménfőcsanaki focipályán az 1990. január 1. és az 1995. december 31. között született gyerekek részére. Felszerelést mindenki hozzon magával. További információ a 20/513-1807-es telefonszámon kérhető.
Kaposi kiesett. Kaposi Dóra, a duisburgi világjátékokon szereplő győri wakeboardos nem jutott tovább a pótselejtezőből.
nem linda. A Győri VSEK-tól kapott eredmények alapján a női tanuló nyolcasok között Kovács Zoé helyett Kovács Lindát közöltünk. Elnézést kérünk.
kocsma-kupa. Győrött hat kocsmai csapat részvételével rendezik meg a tornát július 23-án 14 órától a Gorkij-iskolában.