2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Mozaik

Matthäus aláír. Ma várja a futballszurkolókat Lothar Matthäus szövetségi kapitány, valamint Huszti Szabolcs és Tóth Norbert a budapesti West End City Center földszintjén. Az argentinok ellen készülő kapitány és játékosai autogramot adnak az érdeklődőknek 17 és 19 óra között. Soron kívül ír alá azok számára Matthäus és a játékosok, akik vásárolnak a helyszínen, illetve ott váltanak jegyet a Magyarország–Argentína barátságos összecsapásra, amelyet augusztus 17-én rendeznek a Puskás Ferenc Stadionban.

Kispályás labdarúgás. A mosonmagyaróvári Báger–pályán megrendezett kispályás idényzáró labdarúgótornát a Báger csapata nyerte, megelőzve a Kolimba és az FC Lokomotív csapatát. Legjobb kapus Hosztafi László (Báger), legjobb mezőnyjátékos Laposa Miklós (Kolimba) lett.
Íjászat. A Magyar Íjász Szövetség történelmi minősítő versenyét a békéscsabai Csaba Lovas Íjász Kör rendezte meg Szanazugban. A győri Bercsényi DSE versenyzői közül a 21 célos, történelmi minősítő versenyben a nők között dr. Albert Erika a második, Schalbert Paula pedig ötödik helyezést ért el. A férfi szeniorversenyt Vági Miklós nyerte, Szabó László harmadik, Jakab János ötödik lett. A minősítő verseny mellett egy jótékony célú pályaversenyt is szerveztek, melynek nevezési díjaiból egy erdélyi íjászklubot kívánnak támogatni a rendezők. A kéttávú pályaverseny győztese Albrecht Tibor lett.
Sportoktatói tábor. A megyei sportigazgatóság a közelmúltban hét sportágban (aerobik, labdarúgás, testépítés-fitnesz, lovaglás, kerékpár, úszás, íjászat) sportoktatói gyakorlati tábort rendezett, amelyen 14 megye 108 hallgatója vett részt. A magas színvonalú bentlakásos táborokat sportáguk kiemelkedő tudású szakemberei vezették. Többek között Farkas János, Magyar Tamás, Nagy Sándor, Vados Edina, Kiss György és Doetsch Béla. A táborokban különböző felkészültségű hallgatók vettek részt, így sikertelen vizsgák is előfordultak. Pk egy év múlva újra próbálkozhatnak.
Építők-kupa. Az elmúlt hétvégén a Fertő tavon rendezték meg az Építők-kupa elnevezésű vitorlásversenyt. Az első helyen a Fluck Benedek–Székely Gy. Szabolcs (Vízügy), a másodikon a Kámán Tamás–Kámán Csilla (FVE), míg a harmadikon a Szentpéteri Ádám–ifj. Szentpéteri Ádám kettős végzett.
Tenisz. A hétvégén a soproni Danubius-teniszcentrumban rendeznek Hegykői Tornácos-kupa elnevezéssel férfi egyéni és páros versenyt. A küzdelmek ma 15 órakor, szombaton és vasárnap délelőtt 9 órakor kezdődnek.
Nemzetközi torna. Nemzetközi labdarúgótornát rendeznek vasárnap reggel 9 órától a nyalkai futballpályán. A belga Beveren csapata mellett a Pázmándfalu, a Mindszentpuszta, a szlovák Felbár, a Győrasszonyfa és a házigazda Nyalka együttesei küzdenek meg egymással.
Falunap Himodon. Holnap sportos falunapot rendeznek Himodon. Délelőtt a Reinhoffer István-emléktornán a hazaiak mellett a Csapod, a Dénesfa, a Hövej és a Répceszemere legifjabb labdarúgói vesznek részt. 16 órakor a másodosztályú Mosonmagyaróvári TE csapatával csap össze a himodi felnőttalakulat. A mérkőzést a hazai csapat újjáalakulása 20 éves évfordulójának jegyében rendezik meg.
Kosártábor. A Győri KC kosarastábort szervez augusztus 1. és 5. között a győri Baross-iskolában 1988 és utána született fiúk és lányok részére. Jelentkezni lehet július 26-ig a (30) 969-3359-es és a (70) 236-5757-es telefonszámokon.