2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Mozaik

Európa-kupa. Babos Rita, a Győri Dózsa versenyzője a magyar válogatott tagjaként a hetedik helyen végzett hármasugrásban (12,64 m) a svédországi Gavlében rendezett Európa-kupa első osztályának A csoportjában rendezett viadalon.

Szurkolói busz. Az augusztus 17-i Magyarország–Argentína válogatott labdarúgó-mérkőzésre – megfelelő számú jelentkező esetén – szurkolói autóbusz indulna Mosonmagyaróvárról. A részletekért érdeklődni a 20/371-5046-os vagy a 30/427-7326–os telefonszámon lehet.
Kispályás labdarúgás. Az első ízben kiírt mosonmagyaróvári Opel-kupát – melyet a Kühne-pályán rendeztek – az Opel „A” csapata nyerte meg. Második az AFHK, bronzérmes a Sefra, negyedik a Volán. A legjobb kapus Mayer Zsolt (Opel), a legjobb mezőnyjátékos Stummer Gábor (AFHK), a gólkirály Csonka Tibor (Sefra) lett.
Határőrnapi futball. Június 24-én, pénteken 13 órától a Győri Dózsa-pályán rendezik a hagyományos határőrnapi kispályás labdarúgótornát. Az eredményhirdetés várhatóan 16 órakor lesz.
Úszás. Brnóban a mozgáskorlátozottak nyílt úszóbajnokságán a soproni Inczédi Gergely 100 m hát és 100 m mellen 4. helyezett volt. Kovács Ádám Miklós két számban jutott a döntőbe.
Ezüstök. Zánkán rendezték meg a Nivea-kupa országos strandröplabda utánpótlás-bajnokságot. Megyebeli csapataink közül a lány junior kategóriában (összesen 12 csapat) az Ikrény (Bokán Zsanett csapatkapitány, Bogdán Andrea, Kalmár Kitti, Soós Brigitta, Trimmel Katalin) a második helyen végzett. Fiú miniben (összesen 4 induló) a győri Bad Boys (Szédelyi Szabolcs, Galambos Christopher, Bankó Máté, Poór Patrik, Szántó Sándor, edző: Horváth Gáborné) szintén a második helyet szerezte meg.
Tenisz. Racket Lurkó-kupa néven iskolai miniversenyt rendeztek Sopronban a kurucdombi centrumban. Több mint 40 versenyző vett részt, győztesek: I–II. osztályos fiúk: Bujdosó Péter, III–IV. osztályos lányok: Joó Viktória, fiúk: Rozmán Dávid, V–VIII. osztályos lányok: Tóth Diána, fiúk: Galavics Péter.
Hazai siker. Győr-Moson-Sopron megye U14-es labdarúgó-válogatottja Kapuváron 5–1-re legyőzte Burgenland hasonló korosztályú együttesét. A csapat edzője Keglovich Ferenc, aki a steibergi visszavágón elfoglaltsága miatt nem lesz jelen, így a megye válogatottját a 80 éves Gremola Ferenc irányítja majd.