2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

megleckéztették a cseh sztárokat

A juniorkorú Gyenesei Leila helytállt a női sífutók 10 km-es számában. A rövid pályás gyorskorcsolyázó Darázs Péternek bravúr kellene a továbbjutáshoz.

Téli olimpia Gyenesei a 69. helyen

Az észt Kristina Smigun nyerte a torinói téli olimpián a női sífutók 10 km-es klasszikus stílusú számát csütörtökön, Gyenesei Leila a 72 fős mezőny 69. helyén végzett. A még juniorkorú magyar versenyző korán, szemerkélő esőben, illetve enyhe havazásban indult, ötödikként szólították. Jól kezdett, ám fokozatosan elfáradt, és végül 36:43.0 perc alatt ért célba.
Csupa meglepetésember állhatott dobogóra a női sílövők 7,5 km-es sprintszámában. Az aranyérem a francia Florence Baverel-Robert nyakába került. Gottschall Zsófia a 83 fős mezőnyben 82. lett.

Darázsnak erős mezőny

Hihetetlenül erős futamba sorolták Darázs Pétert a férfi rövid pályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres számának szombati negyeddöntőjében. A magyar versenyző – aki 1500-on B döntős, 11. volt – a nyolcszoros világbajnok, világcsúcstartó, olimpiai második, Torinóban 1500-on bronzérmes kínai Li Csia-csün (Li Jiajun), a kétszeres világ- és egyszeres olimpiai bajnok kanadai Francois-Louis Tremblay, a váltóban vb-győztes japán Terao Szatoru, valamint az Európa-bajnoki bronzérmes, vb-7. belga Pieter Gysel ellen fut. A csoportból csak az első két helyezett kerül az elődöntőbe, a legjobb nyolc közé.