2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 21°C Még több cikk.

magabiztos pontok

kosárlabda

Akik csak az eredményt figyelik, joggal hihetnék, hogy nehezen győzött a SEAT Foton Győr a fővárosban a Vasas ellen. Ám tévednek, mert akik ott voltak a pasaréti találkozón, azok bizonyíthatják, hogy végig a Győr irányította a játékot. Előbb 3–2-re, majd 10–6-ra is vezettek a piros-kékek, de aztán Koncz vezérletével magára talált az addig sok hibával, pontatlansággal és lassan kosarazó zöld-fehér együttes.

A vendégek 10–9 után fordítottak, s ettől kezdve már az történt a pályán, amit ők akartak. Az első negyed után látható volt, hogy összeszokottabb a Foton, ráadásul nagyobb lelkesedéssel és akarással is kosarazik, mint a Vasas. Hatpontos előnnyel vonulhattak a csapatok az öltözőbe a szünetben, s bár a második félidő elején újra „feltámadt” a Vasas Semseinek köszönhetően, de Varga Rita is magára talált, s nemcsak a lepattanók tekintetében jeleskedett a center, de ponterősnek is bizonyult.
Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a szervezettebben játszó győri gárda.
Tursics Sándor: – Színvonaltalan mérkőzésen a Győr jobban akarta a győzelmet s ez döntőnek bizonyult.
Gálos László: – Sérült játékosaim miatt átszervezett csapattal léptünk pályára, ám ennek ellenére láttam biztató jeleket a jövőre nézve.