2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

Magabiztos magyarok

Kézilabda

A magyar női kézilabda-válogatott 26–20-ra nyert a spanyol csapat ellen a Pannon-kupa nyitómérkőzésén Nyíregyházán.

A magyar góldobók: Görbicz, Siti, Tóth (4–4), Balogh, Borbás, Kovacsicz (3–3), Szamoránszky (2), Vérten, Szűcs, Kirsner (1–1).
A torna mindhárom résztvevője szerepel majd a decemberi svédországi Európa-bajnokságon, így jó erőfelmérőnek számít.
Három percet kellett várni az első találatra, a sérüléséből felépült Görbicz értékesítette a büntetőt. A magyar csapat remekül védekezett, Pálinger is jó aránnyal hárított, így lassan nőni kezdett az előny. Negyedóra elteltével, 8–3-nál a spanyol szövetségi kapitány időt kért. A folytatásban javult a spanyolok helyzetkihasználása, de ez csak arra volt elegendő, hogy ne legyen

óriási a különbség.
A szünetet követően rövid ideig érezni lehetett, hogy Németh András több poszton cserélt, ám a magyarok ismét lendületbe jöttek. A 45. percben 21–12-nél a vendégek edzője megpróbálta rendezni a sorokat, mindhiába. A 47. percben két számjegyű lett a különbség (23–13).
A hajrában már nem volt kellő elszántság a hazaiak játékában, így a vendégek faragtak tetemes hátrányukból.
Németh András szövetségi kapitány: „Többet kaptam a csapattól, mint amit vártam. Délelőtt úgy éreztem, egy kissé fáradt a társaság, ennek ellenére nagyon jól játszottak a lányok. Az Európa-bajnokságig azért még vannak feladataink.”
Ma 17.30 órától Spanyolország, szombaton 16.15-től a mieink játszanak Horvátországgal.