2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 12°C Még több cikk.

Lleyton Hewitt idő előtt búcsúzott

Tenisz

A volt világelső, hazai kedvenc Lleyton Hewitt már a második fordulóban búcsúzott az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Melbourne-

ben. A tavalyi döntőst az argentin Juan Ignacio Chela győzte le 6:4, 6:4, 6:7 (8–10), 6:2-re. Egy éve a két játékos botrányos mérkőzést vívott ugyanitt: Hewitt rendszeresen az öklét rázta ellenfele felé, aki válaszul majdnem leköpte.

A nőknél az 1995-ben diadalmaskodó Mary Pierce szintén kiesett: a világranglista 5. helyén álló, 31 éves francia klasszis két szettben (6:3, 7:5) maradt alul a 22 éves cseh Iveta Benesovával szemben.
Tovább menetel viszont a két svájci, a férfiaknál Roger Federer, a nőknél Martina Hingis. Előbbi mindössze 72 perc alatt 6:1, 6:4, 6:0-ra verte a német Florian Mayert, míg a hároméves szünet után visszatért Hingis 6:1, 6:1-re a finn Emma Laine-t.