2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

kínkeserves győri győzelem

Kosárlabda Rába Quelle Veritas Foton BEAC-Újbuda 60 59 (11–17, 17–16, 22–12, 10–14)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: Pálla, Tóth K.

Edző: Balogh Judit
A korábban meghirdetett szurkolói versenynek köszönhetően már a mérkőzés előtt remek volt a hangulat a győri egyetemi csarnokban. A Mikulás például szaloncukorral kedveskedett a kosárlabda-szimpatizánsoknak.
Érdekesség egyébként, hogy a vendégek kispadján helyet foglaló Balogh Judit játékosa volt a hazaiak szakvezetőjének, Magyar Andrásnak, sőt, 1993-

ban bajnoki címet is ünnepelhettek együtt.
A találkozó első kosarát a hazai együttes litván válogatott centere, Rima Margeviciute szerezte, aki egyébként az egész találkozón Koncz Judittal együtt kiemelkedett a hazai gárdából. Aztán Kiss Gabriella triplájának köszönhetően a vendégek átvették a vezetést a rendkívül gyenge dobószázalékkal játszó vendéglátók ellen. Az első negyed Szász Emese hárompontosával és duplájával, valamint hatpontos fővárosi előnnyel zárult.
A második tíz perc Margeviciute két elhibázott büntetőjével kezdődött. Ami nem sikerült az egyik oldalon, az összejött a másikon: Koncz Zsófia mindkét büntetőjét értékesítette. Aztán a csereként beállt hazai játékos, Pénzes Kinga elengedett egy triplát, a különbség három pontra zsugorodott, igaz, még mindig a vendégek vezettek. A negyed a győri együttes irányítójának, Hadarics Kingának az értékesített büntetőjével zárult. Ha nehezen is, de ezt a játékrészt megnyerték a hazaiak.
A szünetben tartották a négycsapatos Mikulás-kupa lány kosárlabdatorna eredményhirdetését. Az első helyen a Kölcsey-iskola alakulata végzett, megelőzve a gyárvárosi, a Váci- és a Kodály-iskola együtteseit.
A második félidő első negyedének közepén Antolovics Adélnak adódott lehetősége egyenlíteni, de nem élt vele. Az utolsó negyedben a mérkőző felek felváltva szerezték a pontjaikat, ekkor nagy csatát láthatott a publikum. A végjátékban aztán a hazai zöld-fehérek voltak a jobbak és ha a vártnál nehezebben, gyengébb játékkal, de legyőzték a fővárosi együttest, amelynek egyik játékosa, Zsedényi Judit triplájával már csak szorosabbá tudtá tenni a végeredményt.
Magyar András: – Kis híján saját magunkat vertük meg, elsősorban gondolkodásmódban. Csoda, hogy ilyen dobószázalékkal győzni tudtunk.
Balogh Judit: – Csak saját magunkat okolhatjuk a vereségért.

Két csapat az MK-ban

Kézilabda

Ma a Magyar Kupában két győri csapat érdekelt. A férfiaknál a Tento-ETO… Tovább olvasom