2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 21°C | 31°C Még több cikk.

kajak-kenu

Tizenkét érmet, ezen belül hat aranyat szereztek a Győri VSE versenyzői a szegedi országos bajnokságon, amely EB- és vb-válogató is volt egyben.
Nagyszerűen szerepeltek a Győri VSE versenyzői a hétvégén rendezett idei országos bajnokságon. A győriek tizenkét számban szereztek érmet, ennek fele pedig a legnemesebb fémből való volt. Kammerer mellett mások is eséllyel pályáznak az EB-, vb-részvételre.
Az 1000 és 500 m-es döntők után Angyal Zoltán szövetségi kapitány úgy vélte, ezeken a távokon mindössze egy számban, női K–2 500 m-en lesz szükség pótválogatóra, úgynevezett szétlövésre az Európa-bajnoki és világbajnoki csapattal kapcsolatban.
„ Jövő pénteken, szintén Szegeden ismét megküzd egymással a most győztes Kovács Katalin, Janics Natasa páros és a három hete első Paksy Tímea, Benedek Dalma kettős” – mondta vasárnap délelőtti sajtótájékoztatóján a szakember, majd így folytatta: „Amennyiben az olimpiai bajnok kettős nyer, egyértelmű a helyzet, párosban ők, egyesben pedig Viski Erzsébet indulhat 500-on az idei világversenyeken. Amennyiben kikapnak, előbbi számban a Paksy, Benedek, utóbbiban pedig Kovács Katalin lesz csapattag.”
A férfiaknál kajakban 500-on egyértelmű a helyzet: egyesben Vereckei Ákos, párosban pedig a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor egység képviseli majd Magyarországot. 1000 m-en egyesben Benkő Zoltánnak van a legnagyobb esélye a részvételre, párosban pedig biztos, hogy a Kökény Roland, Kucsera duó szerepelhet.
A csütörtöki elnökségi ülésen születik végső döntés az EB- és vb-csapatról.