2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Hiányzók mindkét csapatban

Két-két mérkőzést játszott tegnap az Audi-ETO női és a Rába Quelle-ETO férfigárdája. A nők mérlege egy győzelem, egy döntetlen, a férfiaké két vereség.

Kézilabda Gyógyulnak a sérültek

A szlovák Duslo Sala otthonába volt hivatalos tegnap a magyar bajnok Audi-ETO csapata. Róth Kálmán együtteséből négyen hiányoztak sérülés miatt. Herr Orsolya szépen gyógyul májusi térdszalagszakadásából. Aurelia Bradeanu másfél hét múlva talán elkezdheti az edzéseket.
Edz, de még mérkőzésen nem léphet pályára Ana-Maria Lazer, míg agyrázkódása után Bódi Bernadett talán a csütörtöki, Aarhus elleni találkozón már játszik.

Döntetlen, majd győzelem

A győriek nélkülük először 19–19-es döntetlent játszottak a vágsellyeiekkel (a félidő 11–6 volt a hazaiak javára). A győri gólokat Radulovics (5), Bognár (4), Djokic, Mörtel és Görbicz (2–2), Temes, Németh N., Gogirla és Vérten (1–1) szerezték.
Délután tulajdonképpen már az első harminc perc után eldőlt a találkozó, hiszen tíz góllal, 19–9-re vezettek a zöld-fehérek, s végül 32–24-re győztek. A gólokon ezúttal Kovacsicz (8), Temes (5), Vérten (4), Bognár, Djokic (3–3), Hornyák, Radulovics, Görbicz (2–2), Mörtel, Németh N., Gogirla (1–1) osztozott.

Két szoros vereség

A férficsapat ellenfele tegnap hazai pályán a Tatabánya volt. Az első összecsapáson 33–31-re – félidő 15–14 – győztek a vendégek.
Az ETO a következő összeállításban lépett pályára: Djordjevic – Szalafai 3, Szabó A. 2, Nagy T. 3, Schuch 3, Józsa 9, Széles 3. Cs.: Hoffmann (kapus), Miss 1, Milicevic 1, Pálos 5, Sárközi 1, Horváth A.
A végig hullámzó mérkőzésen az ETO már hat góllal is vezetett az első játékrészben, sőt, a második félidőben is volt négygólos (24–20) győri előny, végül a gyors, fiatal tatabányaiak nyertek.
Délután a Herjeczky – Szalafai 1, Szabó A. 2, Nagy T. 1, Schuch 4, Józsa 11, Pálos 5. Cs.: Djordjevic (kapus), Széles 2, Konkoly 4, Miss 4, Milicevic 1 összetételű győri gárda 17–19-es félidőt követően 37–35-re kikapott.
A találkozó hasonló forgatókönyv szerint alakult: a győriek az utolsó percekben maradtak alul. A csapatból Forrai Dániel részleges térdszalagszakadás miatt hiányzott, neki várhatóan több hetet kell majd kihagynia. Borislav Basaric és Bognár Róbert sem lépett pályára tegnap. Előbbi talán már a mai, Százhalombatta elleni idegenbeli mérkőzésen játszhat, míg az irányító Bognár visszatérése jövő hétre várható.

A Balaton-kupa programja

Augusztus 18. és 20. között rendezik meg Keszthelyen és Hévízen a hagyományos Balaton-kupát, melyen a Rába

Quelle-ETO is részt vesz.
A győrieken kívül a Gyöngyös, a Komló, a PLER, a Százhalombatta, a Pécs, az osztrák Krems és Tulln, a horvát Osijek és a macedón Szkopje szerepel a tornán.
A győriek a Százhalombattával, a Péccsel, a Tullnnal, valamint az Osijekkel kerültek egy csoportba.