Jon-Harald Nilsen szerint Magyarország megítélése kedvező Norvégiában, különösen az utóbbi néhány évben.
![]() |
Jon-Harald Nilsen |
– Több mint száz üzemünk van a világban, Győrött valóban először vagyok, szeretem ugyanis a saját szememmel látni, hogyan működnek a dolgok, milyen kihívásokkal állnak szemben az egyes cégek, hogyan megy a termelés és milyen a kapcsolat a vevőkkel – fogalmazott a Kisalföldnek adott interjújában Jon-Harald Nilsen, az alumíniumgyártásban is érdekelt Hydro- csoport elnöke.
Az Oslóból érkezett vendég szerint mindez azért is fontos, mert a jövőbeni befektetésekhez fel kell mérni a helyzetet, s pontosabban tud dönteni a menedzsment, ha képben van.
Jon-Harald Nilsen szerint Magyarország megítélése kedvező Norvégiában, különösen az utóbbi néhány évben.
Ebben jelentős szerep illeti hazánk északnyugat-magyarországi régióját, ahol sok fejlesztést hajtottak végre, s ez felkeltette a nagyvállalatok, így a Hydro érdeklődését is. Jon-Harald Nilsen szerint érdemes itt befektetni, ezért is döntött úgy a norvég anyavállalat, hogy újabb hatmillió eurót költ fejlesztésre.
– Az elmúlt években is folyamatosan korszerűsítettünk Győrött, s így lesz ez a jövőben is – közölte az elnök. – Ezek a befektetések nemcsak azt szolgálják, hogy a gyártás mennyisége növekedjen, hanem egyre összetettebb termékek előállítását is lehetővé teszik. Mindez azért is fontos, mivel a vevőink egyre igényesebbek és követelőzőbbek, mint például a BMW vagy az Audi.
Kérdésünkre, hogy a több mint száz Hydro-üzem között Győr hol foglal helyet, az elnök kifejtette, a csoporton belül különböző részlegek vannak, s több gyár alkot egy gyáregységet. A győri üzem testvérvállalatai az ausztriai, a mexikói és a németországi üzem, ezek együttesen az alumíniumhengerfej-gyártásban igen erősek, s nagyon jó piaci pozíciókkal rendelkeznek.
A győri Hydro Alumínium erejét az is jelzi, hogy miközben Európa fuldoklik a kínai és más ázsiai áruktól, eközben a győri gyár Kínába és Dél-Koreába is exportálja termékeit.
Az elnök szerint ennek nincs titka, a magyarázat pedig végtelenül egyszerű. Magas színvonalú termékek készülnek a győri gyárban, s ilyen minőséget Kína nem tud produkálni, így kénytelen tőlük vásárolni.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Kisalfold.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon
hirdetés
hirdetés
A címoldal témái

A Győri Filharmonikus Zenekar koncertje - Nézze itt! ÉLŐ közvetítés a kisalfold.hu-n május 2-án
A Győri Filharmonikus Zenekar és a kisalfold.hu első közös kísérlete komolyzenei koncert élő közvetítésére szerdán lesz, amelyet egy világsztár, Sergei Nakariakov trombitaművész tesz különlegessé azzal, hogy szárnykürtjén játszik.