2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Gyurta: nincs dobogó

Gyurta Dániel hatodik lett tegnap 200 mellen a melbourne-i világbajnokságon. Szepesi Nikolett ma döntőt úszik 200 háton – a hetedik helyen jutott a fináléba.

Úszás

„ A döntőben 2:11.90 körül akartam úszni, ezért aztán teljes mértékig boldog és elégedett vagyok, hogy ennél is jobb sikerült a 2:11.62-vel. Százötven méterig az athéni olimpián mutatottat ismételtem, de az utolsó ötven méterem nem sikerült, az már valósággal fájt... Az azonban, hogy itt 2:12-n belül teljesítettem, azért is nagyon jó, mert erőt ad a folytatáshoz” – nyilatkozta Gyurta Dániel a tegnapi 200 méteres mell döntője után.
A teljes képhez hozzátartozik azért az is, hogy a 18 éves, az athéni olimpián ezüstérmes fiatal úszótól dobogót várt a szakvezetés és a közvélemény is, főképp, mert tavaly decemberben ugyanezen a távon rövidpályás Európa-

bajnok volt. A számot (nem mellékesen) az olimpiai bajnok japán Koszuke Kitadzsima nyerte; az ezüstérmet az ausztrál Brenton Rickard, a bronzot az olasz Loris Facci szerezte meg.
A további eredmények, női 200 mell, világbajnok: Leisel Jones (Ausztrália); férfi 200 hát, győzött: Ryan Lochte (Egyesült Államok) – csütörtökön ő előzte meg Cseh Lászlót 200 vegyesen; női 100 gyors, világbajnok: Lisbeth Lenton (Ausztrália). S ez a nap sem múlhatott el Phelps-világcsúcs nélkül, bár most „csak” váltóban sikerült ezt abszolválnia: az amerikai férfiváltó 7:03.24 perces világcsúccsal győzött a 4x200-as gyorsváltóban. A korábbi rekordot az ausztrálok tartották, a 2001. július 27-én, Fukuokában elért 7:04.66 perccel.
Szombaton egy döntőben leszünk érdekeltek Szepesi Nikolett révén, aki 200 háton úszik.