2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 31°C Még több cikk.

Győzni kell(ene)

Ma 17 órakor Szófiában lép pályára a magyar válogatott világbajnoki selejtezőn. Amennyiben a mieink győznek, az utolsó fordulótól függetlenül biztos csoportharmadikok.

Labdarúgás

A világbajnoki selejtezők 8. fordulójában ma 17 órakor a bolgár és a magyar válogatott 21. alkalommal csap össze egymással. A korábbi 20 találkozó közül a magyarok tizenkettőt, a bolgárok négyet nyertek meg, négyszer döntetlennel zárult a mérkőzés. A gólkülönbség: 51–21 a magyaroknak.
Legutóbb március 30-án találkozott a két gárda: a Szusza Ferenc Stadionban játszott vb-selejtezőn 1–1-es döntetlen született, miután az újpesti Rajczi Péter az utolsó percben egyenlített.
A mostani összecsapáson a magyar válogatottnak mindenképpen győznie kell, ha nem a zárófordulóra, a horvátok elleni meccsre szeretné hagyni a harmadik hely sorsának eldöntését.
Nem lesz könnyű dolga azonban Lothar Matthäus együttesének, lévén, hogy a csapat legjobbja, Gera Zoltán sérülése miatt kénytelen kihagyni a mostani és a jövő szerdai találkozót is.
Az ETO-ból egyébként mindössze Stark Péter tagja a keretnek, s ő nagy valószínűség szerint a kezdőcsapatban kap majd helyet.
Az U21-es EB-selejtezőn: Bulgária–Magyarország 1–2 (1–0).