2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

győzelemmel kezdtek a brazilok

A találkozó előtt néhány órával még bizonytalan volt, hogy Otto Pfister irányítja-e a togói csapatot. A szombaton a premizálás körüli viták miatt lemondott, majd hétfőn a válogatotthoz visszatért 68 éves német szakember kedden is tárgyalt a szövetség vezetőivel, végül 45 perccel a kezdés előtt dőlt el, hogy leül a kispadra.

G csoport, 1. forduló:

Koreai Köztársaság–Togo 2–1 (0–1)
Frankfurt, 48 ezer néző, v.: Poll (angol).
Koreai Köztársaság: Li Vun Dzse – Kim Dzsin Kju (An Dzsung Hvan, a szünetben), Csoj Dzsin Csul, Kim Jung Csul – Szong Csong Gug – Li Ho, Li Eul Jong (Kim Nam Il, 68.), Park Dzsi Szung, Li Jung Pjo – Li Csun Szu, Cso Dzse Dzsin (Kim Szang Sik, 83.).
Togo: Agassa – Tchangai, Nibombe, Abalo, Assemoassa (Forson, 62.) – Salifou (Aziawonou, 86.), Senaya (Toure, 55.), Romao,

Toure-Maman – Kader, Adebayor.
Gsz.: Li Csun Szu (54.), An Dzsung Hvan (72.), ill. Kader (31.).
Piros lap: Abalo (53.).
31. perc: Egy hosszú indítással Kader kilépett két védő közül és 14 méterről laposan a jobb sarokba lőtt (0–1).
54. perc: Park Dzsi Szung fordult le a védőkről, a 16-os előtt Abalo buktatta. A szabadrúgást Li Csun Szu csavarta 18 méterről a jobb felső sarokba (1–1).
72. perc: A csereként beállt An Dzsung Hvan 18 méterről lőtt a léc alá (2–1).
Szünet után, a kiállítást követően a dél-koreaiak a vezetést is megszerezték a vb-újonc togóiak ellen, a hajrában csak az eredmény tartására törekedtek.