Gyirmót, 1000 néző. V.: Világi.

Sánta – Tóth A. (Tóth N.), Radics, Földes, Szabó Cs., Polyák (Károlyi), Horváth R., László, Németh L. (Török Z.), Weitner, Oross. Edző: Hannich Péter.
Szűcs – Lipták, Buzás (Ignácz), Lászka, Fabinho (Kozarek), Homma, Farkas, Szabó, Varga, Geri, Szálkai (Facskó). Edző: Zsivóczky Gyula.
Gsz.: Farkas (2).
31. p: Farkas vitte fel középen a labdát, majd 25 méterről lövésre szánta el magát, s vállalkozó kedve vezetéshez juttatta csapatát, a labda ugyanis a jobb alsó sarokban kötött ki. 0–1.
57. p: Tóth N., ahogy csereként pályára lépett, azonnal helyzetbe hozta magát. Nagyszerűen ugrott ki a balösszekötő helyén, lapos lövését a jó ütemben kifutó Szűcs bravúrral hárította.
87. p: A lényegesen többet támadó Pápa megszerezte második találatát. Egy bedobást követően Farkas két védőt is becsapott, majd öt méterről a rövid sarokba pörgetett. 0–2.
89. p: László közeli fejese után a labda a felső léc felett pár centivel hagyta el a játékteret.
90. p: Károlyi szabadrúgását Szűcs vetődve a jobb alsó sarok elől hárította.
Az első félidőben a kemény, helyenként szikrázó játék volt a jellemző, ekkor a Pápa sokkal dinamikusabb futballt játszott. Uralta a középpályát, megakadályozva ezzel a gyirmóti támadások kibontakozását, Szűcs kapus ebben a 45 percben munkanélküli volt. A második félidőben sem tudott a hazai gárda sokat javulni, két helyzetet ugyan sikerült kialakítania, de a szerencse is elpártolt tőle. A csapat láthatóan megérezte Nagy László hiányát, illetve Polyák sérülés miatti korai kiválását.
Összességében a vendéggárda minden csapatrészében jobb volt a hazaiaknál, így megérdemelten vitte el a három pontot.
Jók: Radics, ill. Farkas, Lipták, Szűcs, Lászka.
Hannich Péter: – Hasonlóan a tavalyi Paks-meccshez, tudtuk, hogy nagy taktikai csata lesz, amiből ma az ellenfél került ki győztesen. Ha minden tizenkilencedik bajnoki mérkőzésünkön kapunk ki, akkor egy ilyen vereség belefér.
Zsivóczky Gyula: – A csapat hozzáállásával elégedett vagyok, voltak kiemelkedő teljesítmények, a gólszerzés hatékonyságán viszont javítani kell, ebben maximalista vagyok.