Gyirmót

1 (1) Budakalász 1 (1)

Gyirmót, 500 néző. V.: Kovács Zs.

Sánta – Tóth A. (Török), Pék, Németh L. (Tóth N.), Hegyi, Nagy L., Horváth R., Polyák, Károlyi, Korsós, Weitner (László). Edző: Hannich Péter.
Bíró – Máj, Plókai, Végh, Rézmányi, Nagy R., Sallai, Schultz (Papp Z.), Farkas, Hevesi-Tóth, Nagy P. (Simon). Edző: Szepessy László.
Gsz.: Korsós, ill. Hevesi-Tóth.
Még be sem melegedtek a játékosok, máris megszerezte a vezetést a Gyirmót. A 4. percben Weitner nagyszerűen futott fel a bal oldalon, mintaszerű beadására Korsós emelkedett jó ütemben és higgadtan fejelt a kapu bal alsó sarkába. 1–0. A 10. percben Polyák tört ki a középcsatár helyén, önzetlenül Korsós elé tálalt, a Gyirmót gólvágója azonban célt tévesztett. A 16. percben Nagy P. és Hevesi-Tóth keverte meg a hazai védelmet, s utóbbi közelről bevette Sánta kapuját. 1–1. A 83. percben Lászlónak volt ígéretes elfutása a bal oldalon, a kapu közelébe érve nagy lövést eresztett meg, de csak az oldalháló zörgött ezúttal.
A Gyirmót huszáros kezdéssel gyorsan vezetéshez jutott, ám az egyenlítő gól felhozta a vendégeket, akik egyenrangú ellenfelei lettek a hazaiaknak. Lüktető volt a játék, mindkét kapu többször forgott veszélyben és mindkét gárdára jellemző volt a nagy akarás, amely néha-néha görcsössé tette a játékot.
Összességében izgalmas játékot hozott a találkozó, a döntetlen igazságosnak mondható.
Jók: Pék, Polyák, Horváth R., ill. Bíró Sz., Plókai, Farkas, Hevesi-Tóth.
Hannich Péter: – Amíg ilyen durva hibát követünk el minden hazai mérkőzésen, addig nem is nyerhetünk. Küzdöttünk, hajtottunk, de céljaink elérése érdekében mindenkinek maradéktalanul meg kell felelni. Az új összetételű védelmünk jól játszott.
Szepessy László: – Győzni jöttünk, de egy ilyen jó csapat ellen az idegenben elért döntetlen eredmény mindig jónak számít.

Haladás–Integrál-DAC

Az NB II Nyugati csoportjában ma este 6 órakor rendezik a 21. forduló zárómérkőzését. A nádorvárosiak szombathelyi vendégszereplését a Sport2 televízió élőben közvetíti. A győri együttes tavasszal még veretlen, Nagy László edző: „Nehéz mérkőzésre számítok, mert a Haladás általában végigtámadja hazai találkozóit. Olyan koncentrált fegyelmezett játékkal, mint a Felcsút ellen tettük, megszerezhetjük a három pontot.” Eltiltott nics, Csintalan és Herczeg betegséggel bajlódik.
Az Integrál-DAC várható kezdőcsapata: Molnár L. – Orovecz, Máté, Keszei, Császár, Baumgartner, Imrik, Fajkusz, Kovács L., Oross, Czetti.

Fideszes jelöltek szereztek mandátumot

Megyénk hét választási körzetéből háromban már biztos nincs szükség második fordulóra. A Fidesz-KDNP jelöltjei közül dr. Medgyasszai László, dr. Áder János és Ivanics Ferenc első körben megszerezte parlamenti mandátumát. A választókörzetek, listák részletes eredményeit összeállításunkból megismerheti. >>> Tovább olvasom