2018. 08. 19. vasárnap - Huba 18°C | 31°C Még több cikk.

Felemás milánói szereplés

Az AC Milan Filippo Inzaghi duplájának is köszönhetően bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A másik milánói gárda, az Inter ugyanakkor kiesett.

Labdarúgás Milan 3 (1) Lyon 1 (1)

Gsz.: F. Inzaghi (25., 88.), Sevcsenko (93.), ill. Diarra (31.).
Továbbjutott: Milan (3–1-es összesítéssel).
Az első mérkőzésen elért 0–0 után adott volt a feladat az AC Milan számára, ha nem akarja a sorsra, azaz a hosszabbításra és az esetleges büntetőrúgásokra bízni a továbbjutást, feltétlenül gólt kell lőnie. A franciák számára viszont egy találat már a mennyországot, vagyis elődöntőt jelenthetett volna.
Sokáig úgy festett, a lyoniak számításai válnak be, ugyanis hiába szerzett vezetést Filippo Inzaghi a 25. percben, hat perccel később jött a francia egyenlítés. Az eredmény egészen az utolsó percekig nem változott, ám jött újra Inzaghi, a hosszabbítás perceiben pedig Sevcsenko, s az álompáros végül az elődöntőbe lőtte a Milant, míg a francia bajnok számára újfent a negyeddöntő jelentette a végállomást.
A Milanra az elődöntőben a Benfica–Barcelona párharc győztese vár.

Villar-

real 1 (0) Inter 0 (0)

Gsz.: Arruabarrena (58.).
Továbbjutott: Villarreal (2–2-

vel, idegenben lőtt góllal).
A másik milánói gárda, az Inter egygólos előnnyel várhatta a visszavágót, hiszen hazai pályán 2–1-re győzött. Éppen a bekapott gól miatt várt azonban nehéz találkozó Roberto Mancini legénységére.
Az első félidőben nem esett gól, de várható volt, hogy szünet után a spanyolok mindent megmozgatnak a hőn áhított egy találatért, s próbálkozásaikat az 58. percben siker is koronázta: ekkor Riquelme beadására Toldo nem jó ütemben jött ki, s ezt kihasználva Arruabarrena vezetéshez juttatta a Villarrealt.
Mivel a hátralévő időben újabb gól nem esett, a spanyol együttes, mely története során először játszhat a Bajnokok Ligájában, rögtön az elődöntőig jutott.
A Villarreal a négy között a Juventus–Arsenal párharc nyertesével találkozik.