2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Federer is döntős

Tenisz

A torna meglepetésembere, a ciprusi Markosz Bagdatisz után a papírformát igazolva a világelső Roger Federer jutott be másodikként a férfi egyes vasárnapi döntőjébe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Melbourne-ben. A svájci klasszis a legjobb négy között 2 óra 40 perc alatt a német Nicolas Kiefert verte magabiztosan, négy játszmában (6:3, 5:7, 6:0, 6:2).

A finálé két résztvevője ATP-tornán eddig három alkalommal játszott egymással, mindhárom találkozót a világranglista-vezető Federer nyerte, s mindössze egy szettet engedélyezett ellenfelének.
„ Az elején izgultam, talán azért, mert ismét nagyon közel vagyok egy Grand Slam-torna megnyeréséhez. Nagy csalódás lett volna, ha újra veszítek” – árulta el az összecsapás után Federer, aki tavaly a legjobb négy között búcsúzott Melbourne-ben. – Később aztán felpörögtem, és amikor kellett, jól játszottam. A harmadik és negyedik szett kiválóan sikerült.”

Emlék- és teremtorna a Magvassyban

Hétvégén rendezik a győri Magvassy-sportcsarnokban az Alcufer-kupa teremlabdarúgó-tornát. A… Tovább olvasom