Berlin, 54.500 néző, v.: Archundia (mexikói).
Brazília: Dida – Cafú, Lúcio, Juan, Roberto Carlos – Zé Roberto, Emerson, Kaká, Ronaldinho – Adriano, Ronaldo (Robinho, 69.).
Horvátország: Pletikosa – D. Simic, R. Kovac, Simunic, Srna – Tudor, N. Kovac (Leko, 41.), Babic, Prso – N. Kranjcar, Klasnic (Olic, 57.).
Gsz.: Kaká (44.).
44. perc: Cafú passzát Kaká vette át, majd egy egyszerűnek tűnő mozdulattal a jobb felső sarokba bombázott 20 méterről, középről (1–0).
Az első félidőben a brazilok időnként igen látványos játékkal, megérdemelten vezettek a csoport rangadóján. A horvátokat azonban semmiképpen sem lehetett leírni, hiszen bátor ellentámadá- sokkal néha nehéz helyzetbe hozták a dél-amerikai védelmet.
Szünet után a kockás mezes horvátok veszélyeztettek többet, távoli lövésekkel gyakran foglalkoztatták Didát, a brazil kapus azonban mindig a helyén volt. A másik oldalon Adriano hagyott ki egy óriási lehetőséget.
A brazilok megérdemelten nyertek, hiszen a kapu előtt határozottabbak voltak ellenfelüknél.
Az F csoport állása: 1. Ausztrália 1 3–1 3 pont, 2. Brazília 1 1–0 3, 3. Horvátország 1 0–1 0, 4. Japán 1 1–3 0.