2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

ezüstös Kovács

Kovács Rita a második helyen végzett a női nyílt vízi úszók 10 km-es számában a magyarországi Európa-bajnokságon. A kontinensviadalon ez az első hazai érem.

úszás

A budapesti vizes EB második napját a műúszók páros versenyének indulói kezdték, s a 18 duó egyike a magyar bajnok, korábbi EB-12. Az Ökrös Anna, Aranyossy Zsófia kettős megfelelt a selejtező első részében, amikor is a szabadon választott programját mutatta be mindenki. Más kérdés, hogy produkciójuk a zsűri ítélete szerint csak a 15. helyre volt elegendő.
Kettős német siker született az EB Balatonalmádiban rendezett férfi 5 km-es számában: a 10 km-en is első Thomas Lurz nyert honfitársa, Christian Hein előtt. Legjobb magyarként Gercsák Csaba a 12. helyen ért célba.
Kovács Rita a Balatonalmádiban rendezett 10 km-es versenyben elért második helyével az első magyar érmese a 28. úszó Európa-bajnokságnak.
A kétszeres kontinensbajnok klasszis sikerének értékét növeli, hogy hét év kihagyás után tavaly tért vissza, ráadásul a 2008-as pekingi olimpián debütáló versenyszámban lett második. Korábban a másik két nyílt vízi távon, 5 km-en (1995) és 25 km-en (1997) diadalmaskodott.
A táv első negyedét egy bolyban tette meg a 27 fős mezőny, amelyet többször Barsi Klaudia vezetett, míg Kovács az első tízben haladt. A harmadik magyar versenyző, Hebbache Szabrina 25 perc úszás után feladta a versenyt. A hajrát a világversenyen eddig csak ezüst- és bronzérmeket nyert

Maurer bírta a legjobban, Kovácsnak pedig meg kellett elégednie a második hellyel.

Útfelújítás hétfőtől

Dunaremete. Az önkormányzat márciusban pályázaton nyert pénzt az Ady Endre utca felújítására,… Tovább olvasom