2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Elődöntős címvédő

Kézilabda Audi-ETO–Vasas 41–24 (20–11)

Győr, női Magyar Kupa-mérkőzés, negyeddöntő, 1600 néző. V.: Horváth, Marton.

Audi-ETO: GUIU – Bódi 2, Bradeanu 4, GÖRBICZ 10/4, SPIRIDON 3, VÉRTEN 8. Cs.: Herr (kapus), Gogirla 3, Temes 2/2, Radulovics 1, Kovacsicz 1, JUHÁSZ 5, Bognár 1. Edző: Róth Kálmán.
Vasas: Triffa – Kántor, Nagy K. 8/2, KAMPER 5, Gaál, Tomori 6/1, Gorova 1. Cs.: Tóthova (kapus), Moszkovaja, Stiener, Blaskovits, Balog 3, Ábrahám 1, Simon. Edző: Mocsai Lajos.
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3. Kiállítások: 2, ill. 14 perc.
A győri csapat ugyan jól kezdett, négy perc alatt 4–0-ra elhúzott, de a folytatásban nem tudta növelni előnyét, sőt, a vendég Vasas két gólra felzárkózott (21. perc: 12–10). Ekkor Róth Kálmán, a győriek vezetőedzője kikérte idejét, s innentől kezdve felpörgette a játékot a címvédő, s a szünetig hátralévő időt 8–1-re megnyerte, s ezzel tulajdonképpen el is döntötte a továbbjutás kérdését. A második játékrészben mindenki lehetőséghez jutott a győrieknél, s a csereemberek is növelték az előnyt.
Róth Kálmán: – Olyan érzésem volt, hogy a meccs egyes időszakaiban a játékosok már a szombati Larvik elleni meccsre figyeltek. Örülök, hogy újra ott vagyunk a négy között.