Duljaj
Lewandowski h. Hübschmann (46.), Marica h. Akhahowa (60.), Duljaj h. Fernandinho (69.)
Vezetőedző: Mircea Lucescu
Gsz.: Brandao (21.), Elano (23.)
21. p: Brandao kényszerítőzött Elanóval. Elano sarokkal passzolta vissza a labdát, amit Brandao 10 méterről Csernyánszki mellett a hálóba továbbított. 0–1.
23. p: Elano végzett el szögletet a jobb oldalról. Élesen kapu elé lőtt labdáját Marica 4 méterről sarokkal a hálóba továbbította, Csernyánszki beleért a lövésbe, de védeni nem tudott. 0–2.
Bátrabban kezdett a Debrecen, mint két héttel ezelőtt Doneckben. Az első percekben kiegyenlített küzdelem volt a pályán, de amint a vendégek kicsit felgyorsították a játékot, a magyar bajnok már nem tudott lépést tartani ellenfelével. A Sahtar a játékrész közepén két perc alatt szerzett két góljával eldöntötte a továbbjutást. Ezután már az történt a pályán, amit a Doneck akart. Árulkodó adat, hogy a vendégek kapusának mindössze egy lövést kellett hárítania.
A második 45 percben a debreceniek már tartani tudták a lépést a korábbiakhoz képest lassabban futballozó vendégekkel. Azonban az ukrán együttes kétséget sem hagyott, hogy jelenleg jobb csapat, mint a Debrecen. A Sahtar összesítésben 6–1-es sikerrel lépett tovább az UEFA-kupa csoportküzdelmeibe.