2017. 06. 27. kedd - László 19°C | 30°C Még több cikk.

Drámai végjáték győzelemmel

Kosárlabda

Harmadik mérkőzését is megnyerte a férfiválogatott az Európa-bajnoki pótselejtezőben, ezúttal Portugália csapatát győzte le, mégpedig 77–76-ra hosszabbítás után, Székesfehérváron.

Az első negyedben gyengén védekezett a válogatott, amely sokáig futott az eredmény után, ám a negyed végén fordított. Gulyás Róbertet képtelenek voltak tartani a palánk alatt a portugálok, így a folytatásban sokáig a mieink vezettek. A déliek azonban roppant szívósan küzdöttek, nem engedték el a mieinket és a szédületes dobóformát mutató Jordao vezetésével át is vették a vezetést a negyedik negyedben. A rendes játékidő végén végül hihetetlen izgalmak közepette 68–68 volt az állás. A hosszabbításban aztán Mészáros Zalán brillírozott, fontos kosarakat és labdákat szerzett.
A magyar csapat ezzel továbbjutott, hiszen Portugália szombaton idegenben 77–71-re legyőzte Svédországot, így a záróforduló előtt már mindkét riválisnak két veresége van, míg Meszlényi Róbert együttese százszázalékos.