2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 6°C | 13°C Még több cikk.

Dorfmeister duplája

Téli olimpia

Az osztrák Michaela Dorfmeister a lesiklás után a szuperóriás-műlesiklást is megnyerte a torinói téli olimpián. Sokáig a négyszeres ötkarikás bajnok Janica Kostelic vezetett, az utolsó két futó közül az osztrák Alexandra Meissnitzer nem tudta megelőzni, Dorfmeister azonban igen, aki így másodszor is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Az osztrák Benjamin Raich nyerte a férfi óriás-műlesiklást, Marosi Attila remekül helytállva a 38. lett. A délelőtti, első futamban a kanadai Francois Bourque volt a leggyorsabb, délután azonban

Raich szenzációs idővel került az első helyre.
A csütörtöki 10 km-es viadal után elájuló Gyenesei Leila nem indul a női sífutók szerdai egyéni sprintszámában. A 19 éves tehetség az orvosok tanácsára hagyja ki a számot, ugyanis a 2000 méteres magasságban – ahol a futamot rendezik – a szakszerű ellátás ellenére is csak nagyon nehezen lehet visszanyerni az erőt.