2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

Díjeső a jobaházi galambászoknál

Ünnepélyes keretek között adták át a jobaházi F22 Galambász Egyesület versenyzőinek az év közben elnyert díjakat. A galambászok eredményesek voltak országos és kerületi szinten is.
Díjkiosztót tartottak a napokban a jobaházi F22 Galambász Egyesület tagjai Szárföldön. Oklevelet, illetve serleget vehettek át azok a sportolók, akik év közben jól teljesítettek, különböző versenyeken eredményeket értek el galambjaikkal. A csoportot Bognár Mónika látta vendégül.
Az egyesület keretében nyolc település galambászai versenyeznek: 2006-ban összesen 145 oklevelet és 26 serleget nyertek el. A csoporton belül legeredményesebb volt idén Németh László, második lett Szeiman Hunor, a harmadik Németh Tamás. Németh László a kerületi rövid távú bajnokságban ért el kiemelkedő eredményt, de érdemes megemlíteni ifj. Németh Lászlót is, aki az 1956-os forradalom emlékére rendezett országos versenyen hetedik helyen végzett. A belgiumi Arendokból értek haza galambjai.
A díjkiosztón a galambászok elmondták: idén a madárinfluenza miatt kevesebb versenyt rendeztek és a távok is rövidebbek voltak. Külföldön például csak Csehországban és Németországban szerepelhettek, a rövid távú versenyeket pedig mind itthon rendezték. A húsz tagot számláló egyesület versenyzői abban bíznak, hogy jövőre hasonló sikereket érnek el. Ehhez a jobaházi önkormányzat is hozzájárul, hiszen a szervezet számára az biztosít például klubhelyiséget is.

Gyirmóton az FTC

Ma rendezik a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek visszavágóját. A Gyirmót és az FC Sopron is egygólos… Tovább olvasom