2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Csúnyán kikaptunk Oslóban

Európa-bajnoki-selejtező, C-csoport: Norvégia-Magyarország 4-0 (1-0). G.: Iversen a 22., Braaten az 58., Carew a 60., a 79. percben.

Bár a magyar labdarúgó-válogatott jobban játszott, mint Krétán, mégis nagyobb arányú vereség lett a vége. Várhidi Péter csapata ezúttal is elképesztő védelmi hibáinak köszönhette a kudarcot.

Az első helyzetecske Gera Zoltán előtt adódott, a WBA támadója Hajnal Tamás szögletét vette le a tizenhatoson belül, de kapura fordulni már nem tudott vele. A 12. percben John Carew forgatta be Baloghot, csak a szerencsének köszönhettük, hogy a labda nem a bal alsóban kötött ki. Négy perc elteltével Juhász Roland csúsztatott mellé a norvég tizenhatoson belül, majd Gera távoli lövéssel veszélyeztetett.

A 22. percben Végh Zoltán hatalmasat védett, Storbak lövése pattant meg Carew-n, a magyar kapus reflexmozdulattal mentett szögletre. A sarokrúgásnál viszont már nem volt szerencsénk, Végh nem lépett ki kapujából, Szélesi Zoltán pedig lemaradt Iversenről, aki négy méterről fejelt a magyar kapuba. A félidő hátralévő részében a magyar labdarúgó-válogatott egyenrangú ellenfele volt Norvégiának, amelynek kontrái mindvégig komoly feladat elé állították Várhidi Péter válogatottját. A hosszabbítás percében egyenlíthettünk volna, Gera remek labdát adott Hajnalnak, aki Priskin elé tálalt, a Watford támadója tizenhat méterről azonban fölé lőtt.

A második félidő első helyzete Buzsáky nevéhez fűződik, aki tisztán törhetett kapura, de bizonytalansága miatt oda lett a gólszerzési lehetőség. A túloldalon Szélesi kétszer is bevetődve blokkolta a norvégok kapura lövését, a cottbusi légiós góltól mentette meg a válogatottat. Szélesi a norvég térfélen is aktív volt, passza után Hajnal játszotta tisztára magát, lövését Opdal lábbal mentette.

Az 58. percben hatalmas védelmi hiba után kapott gólt a magyar csapat: a tizenhatos vonalánál két védő ugrott Carew-val, aki a lecsorgó labdát elpöckölte a kapujából messze kifutó Végh elől. A csereként beállt Braatennek ezután már nem volt nehéz dolga, könnyedén belsőzött az üresen hagyott magyar kapu közepébe. Két perc múlva eldőlt a mérkőzés, Balogh beragadt, ezért Carew egyedül törhetett kapura, lövése a hosszú alsóban kötött ki. A kegyelemdöfést a duplázó Carew adta meg, a magyar tizenhatoson belül védőink asszisztálása mellett az Aston Villa csatára remekül fedezte a labdát Juhász mellett, majd az öt és felesen befordult, és kilőtte a bal alsót, ezzel lett 4-0.

A magyar válogatott a mezőnyben ugyan jobban teljesített, mint Krétán, ám a második félidő elején két hatalmas védelmi hiba után elszálltak pontszerzési reményei.

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint csapata jobban teljesített, mint Görögország ellen, de a védelem nem tudott mit kezdeni John Carew fizikai fölényével.

Várhidi: Bosszantó gólokat kaptunk

Várhidi Péter a krétai vereség után Oslóban is bosszankodva értékelte válogatottja teljesítményét. A szövetségi kapitány a legnagyobb hibaként a góltalanságot, illetve a védelem egyéni bizonytalanságát emelte ki.

- Nagyon bosszantó gólokat kaptunk ma is, ráadásul akkor, amikor szerintem mi voltunk a jobbak. A második félidő elején több helyzetet is kialakítottunk, ám egyenlítés helyett a norvégok tudták tovább növelni előnyüket. Helyzeteket dolgoztunk ki, de belőni ezúttal sem tudtuk őket, míg a védelem egyéni hibáiért gólokkal fizettünk. John Carew fizikai fölényére nem vagyunk felkészülve, rengeteg zavart okozott a hátsó alakzatunkban – mondta a mérkőzés után Várhidi Péter.