Csorna, 300 néző. V.: Nagy.

Lőre – Buti, Horváth, Nagy, Fenyő, Jakab, Baán (Kiss), Tóth (Zobák), Nyerges (Klement), László, Hollósi. Edző: Horváth László.
Varga – Garai (Fehér), Giron, Pákai, Márton (Szölöskei), Potrán, Czafit, Cseke, Kalcsó, Csörnyei, Purt. Edző: Szabó Imre.
Gsz.: László (2), ill. Csörnyei (2), Baán (öngól), Purt, Pákai.
A 4. percben Baán a kifutó Lőre mellett elpasszolta a labdát. Öngól. 0–1. A 14. percben Potrán egyedül vitte a labdát a kapusra, Lőre bravúrral védte a lapos lövést. A 28. percben egy 16-oson belüli kavarodás után a kipattanó labdát Csörnyei 17 méterről átemelte Lőre feje felett. 0–2. A 30. percben a kiugró Nyergest buktatta a kapus a 16-oson belül. A 11-est László értékesítette. 1–2. Az 52. percben egy bal oldali beadás után a felszabadítás elakadt s a visszapattanó labda Purtról a kapuban kötött ki. 1–3. A 67. percben a félpályáról indították Csörnyeit, aki két védő között kilépve a kijövő Lőre fölött a kapuba emelt. 1–4. A 73. percben Hollósi 17 méteres szabadrúgását a kapus bravúrral védte, a kipattanó labdát pedig Nyerges 5 méterről az üres kapu fölé lőtte. A 76. percben Nyerges beívelését László a 16-oson belül átvette, de a kapus hátulról elkaszálta, 11-es. Vargát kiállították, a 11-est László biztosan értékesítette. 2–4. A 89. percben egy jobb oldali szöglet után Pákai üresen érkezett és a bal alsó sarokba fejelt. 2–5.
Az első félidőben egyenrangú ellenfélként küzdött a Csorna, a két balszerencsés megmozdulásból eldőlt a három pont sorsa.
Jók: Nyerges, Tóth, Horváth, Nagy, ill. Csörnyei, Purt, Pákai, Cseke.
Horváth László: – Ahhoz túlságosan jó volt az ellenfelünk, hogy gólokat rúgjunk helyettük és ezzel győzelemhez segítsük őket.
Szabó Imre: – Kicsit görcsösen, idegesen játszottunk az első félidőben, ennek ellenére megérdemelten szereztük meg a három pontot.

A bakterház: a világ közepe

"Az „ötlépésnyi birodalom", a MÁV Rt. „Szeged forgalmi csomópont" mozgalmas életű… Tovább olvasom