2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 12°C Még több cikk.

Csehország-Ghána 0-2

Meglepetésre Ghána 2-0-s győzelmet aratott Csehország felett, miután a 2. percben már megszerezte a vezetést.

Az afrikai együttes számos helyzete mellett egy büntetőt is elhibázott.

A két irányító: Appiah (Ghána) és Nedved (Csehország)
Csehország-Ghána 0-2 (0-1)

Köln, 43 ezer néző, v: Horacio Elizondo (Argentína)
E csoport, 2. forduló

Csehország: Petr Cech - Zdenek Grygera, David Rozehnal, Tomas Ujfalusi, Marek Jankulovski - Tomas Galasek (Jan Polak a szünetben) - Karel Poborsky (Jiri Stajner 56.) , Tomas Rosicky, Pavel Nedved, Jaroslav Plasil (Libor Sionko 68.) - Vratislav Lokvenc

Ghána: Richard Kingston - John Pantsil, Habib Mohamed, John Mensah, Shilla Illiasu - Sulley Muntari, Michael Essien, Stephen Appiah, Otto Addo (Derek Boateng a szünetben) - Asamoah Gyan (Razak Pimpong 85.), Matthew Amoah (Eric Addo 80.)

Gólszerző: Gyan (2.), Muntari (82.)
Sárga lap: Lokvenc (49.), illetve: Addo (18.), Essien (37.), Gyan (65.), Boateng (75.), Muntari (84.), Habib (92.)
Piros lap: Ujfalusi (65.)

2. perc: Appiah indította Gyant, aki mellel maga elé tette a labdát, majd 14 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezett. (0-1)
29. perc: Nedved tálalt a jobb oldalon érkező Poborsky elé, aki 13 méterről, éles szögből, kevéssel lőtt a ghánai kapu jobb alsó sarka mellé.
33. perc: Essien átadásával Amoah kilépett a cseh védők gyűrűjéből, majd 11 méterről lőtt, Cech hárított.
52. perc: Villámgyors ghánai támadás végén Gyan tüzelt 18 méterről, Cech szögletre ütötte a kapu bal oldalába tartó labdát.
65. perc: Boatenget Ujfalusi buktatta a 16-oson belül, a játékvezető 11-est adott, a vétkesnek pedig felmutatta a piros lapot. A büntetőt Gyan a baloldali kapufára bombázta.
82. perc: Appiah átadása után Muntari 12 méterről kilőtte a bal felső sarokba bombázott. (0-2)

Villámrajtot vett Ghána: az első lehetőségét értékesítve, a vb leggyorsabb találatával már a 2. percben vezetést szerzett. A bekapott gól sokkolta a sérült Milan Barost és Jan Kollert nélkülöző cseh válogatottat, amely ugyan mezőnyfölényben futballozott, mégsem tudott igazán kibontakozni. Az újabb helyzeteket kidolgozó, Appiah vezérelte afrikai együttes magabiztosan őrizte egygólos előnyét.

A második félidő cseh rohamokkal indult, ám a villámgyors ghánai kontrák sem voltak veszélytelenek. A 65. percben Ujfalusi kiállítása miatt emberhátrányba került Karel Brückner gárdája, s ez megpecsételte a csehek sorsát. Az afrikaiak még azt is mengedhették maguknak, hogy büntetőt hibázzanak, hiszen riválisuk játékában nem volt átütőerő. Ghána sorra alakította ki helyzeteit, számtalan kihagyott ziccer után Muntari bevette Cech kapuját és eldöntötte a találkozót.